Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Nowość
Produkt wyprzedany
O-S

Ostróżka 'Magic Fountains Delphinity Blue' | Delphinium elatum

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
17,90 PLN
Ilość
Ostróżki to znane i niezwykle cenione byliny zarówno ze względu na łatwość uprawy, walory estetyczne oraz mrozoodporność. Z początkiem lata możemy delektować się i podziwiać charakterystyczne strzeliste i niezwykle okazałe kwiatostany w różnych kolorach (białe, różowe, niebieskie, fioletowe), które potrafią osiągać nawet 2 metry wysokości. To prawdziwe królowe letnich rabat! 'Magic Fountains Delphinity Blue' to silna odmiana o mocnych pędach. Kwiaty półpełne, ciemnoniebieskie z białym oczkiem zebrane w  długie grona, zdobią roślinę od czerwca do września (po pierwszym kwitnieniu zaleca się przycięcie rośliny na wysokości 10 cm dzięki czemu jesienią zakwitnie ponownie) W szczycie sezonu osiąga 70 - 90 cm wysokości.

Jak uprawiać ostróżkę 'Magic Fountains Delphinity Blue'

Ostróżki najlepiej czują się na stanowiskach słonecznych i półcienistych, zacisznych, osłoniętych od wiatru – co zabezpieczy je przed złamaniem. Na otwartej przestrzeni warto stosować podpory. Gleba powinna być przepuszczalna i żyzna, umiarkowanie wilgotna. Podczas sadzenia warto dodać kompostu lub ziemi do kwiatów kwitnących. Należy unikać miejsc z nadmierną ilością wilgoci ponieważ ostróżki jej nie tolerują. Mrozoodporna.

Gdzie sadzić ostróżkę 'Magic Fountains Delphinity Blue'

Idealnie pasuje do ogrodów naturalistycznych, angielskich, wiejskich, na rabaty jednogatunkowe z innymi,  różnobarwnymi ostróżkami czy wielogatunkowe  z różami, piwoniami, naparstnicami, jeżówkami, złocieniami, pysznogłówkami, przetacznikami, floksami, szałwiami i innymi bylinami lata. Kwiaty nadają się do cięcia - dzięki nim można tworzyć wspaniałe kolorowe bukiety

Sadzonki ostróżki oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety ostóżki 'Magic Fountains Delphinity Blue' :
Piękny kolor kwiatów
Łatwa w uprawie, mrozoodporna
Nadaje się na kwiat cięty
Silna odmiana
Podstawowe informacje:
ciemnoniebieski
z białym oczkiem
 
VI - IX do 90 cm słońce, półcień 2l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:60-100 cm
Kolor kwiatów:biały| niebieski
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| na kwiat cięty| na rabaty| na skalniaki
Termin kwitnienia:jesień| lato
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz