Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Nowość
A-Z

Pelargonia rabatowa 'Caramel Red' | Pelargonium

Status: Chwilowo niedostępny - skorzystaj z powiadomienia o dostępności
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
12,90 PLN
Ilość

Pelargonia 'Caramel Red'

Pelargonia 'Caramel Red' to wyjątkowa odmiana, która zachwyca swoim unikatowym połączeniem kolorów i wyjątkowym urokiem. Jej liście, jak sama nazwa wskazuje, przywodzą na myśl kolory karmelu w intensywnych odcieniach czerwieni, pomarańczy i brązu, tworząc efektowne kontrasty i bogactwo barw. Caramel Red to prawdziwy król, pełen jaskrawych podwójnych szkarłatno-czerwonych kwiatów, które zachwycają, oraz oszałamiających wielobarwnych liści. Liście są niezwykłe i zmieniają się od niemal białych, przez żółte, czerwone, aż po niemal czarne.

Jak uprawiać pelargonię 'Caramel Red'?

Aby zadbać o pelargonie Caramel Red, należy zapewnić jej odpowiednie warunki uprawy. Roślina ta preferuje dobrze stanowiska słoneczne, choć dekoracyjnie wygląda także sadzona w półcieniu. Gleba powinna być przepuszczalna i dobrze odwodniona, aby uniknąć nadmiaru wody, który może prowadzić do gnicia korzeni.

Podlewanie pelargonii Caramel Red powinno być regularne, ale umiarkowane. Zaleca się podlewanie dopiero wtedy, gdy wierzchnia warstwa gleby wyschnie. Regularne usuwanie uschniętych liści i kwiatostanów pozwoli zachować roślinę w dobrej kondycji i pobudzi nowy wzrost. W okresie zimowym, należy przenieść pelargonię do chłodniejszego pomieszczenia i ograniczyć ilość wody i w tym okresie nie nawozić.

Zastosowanie pelargonii 'Caramel Red'

Pelargonia Caramel Red doskonale sprawdza się jako ozdobna roślina na rabatach, w ogrodowych pojemnikach czy ozdobnych donicach. Jej jaskrawe kolorowlo-czerwone kwiaty i atrakcyjne wielokolorowe liście stanowią wyjątkową dekorację dla każdego ogrodu. Dzięki swojej kompaktowej formie i obfitemu kwitnieniu, pelargonia Caramel Red jest popularnym wyborem na balkony i tarasy. Może być sadzona zarówno w donicach stojących, jak i wiszących koszach, dodając uroku i koloru naszym ogrodom.

Główne zalety pelargonii 'Caramel Red':
Bardzo efektowne kolorowe ulistnienie
Liczne koralowo-czerwone kwiaty
Doskonała do kompozycji
Odporna na warunki atmosferyczne
Podstawowe informacje:
koralowo-czerwony V - X 30-40 cm słońce, półcień 0,5 l
Przykładowe zdjęcie sadzonki w kwietniu:
Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Szerokość:30-40 cm
Wysokość:30-40 cm
Mrozoodporność:brak - roślina jednoroczna
Kolor kwiatów:czerwony
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do pojemników
Okres kwitnienia:IX| V| VI| VII| VIII| X
Termin kwitnienia:jesień| lato| wiosna
Kolor liści:purpurowy|wielobarwny
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Podlewanie:umiarkowane

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz