Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Powojnik 'Jan Paweł II'

Clematis

Ilość:
23,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.20 kg

JAN PAWEŁ II

 

Powojnik "Jan Paweł II" bez wątpienia jest jednym z najpiękniejszych pnączy ogrodowych. Swój niebywały urok zawdzięcza biało-alabastrowym kwiatom pojawiającym się od czerwca do września.  Są zbudowane z 6 szerokich działek kielicha, na środku których, zaznacza się wyraźnie jasnoróżowa pręga (szczególnie wyraźna w drugiej połowie lata).

Odmiana ta najlepiej czuje się w miejscach dobrze nasłonecznionych, ale również toleruje półcień. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, wilgotne, ale przepuszczalne. Odczyn powinien być od obojętnego do lekko kwaśnego.

Pnącze wspina się za pomocą ogonków liściowych. Rośnie umiarkowanie silnie, osiągając 3-4 m wysokości. Nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach, ścianach, altanach, pergolach, kratach i tyczkach. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. niedużych drzewach lub dużych krzewach liściastych. Świetnie będzie prezentowac się posadzone w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach.

 

Sadzonki powojnika Jan Paweł II oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety powojnika 'Jan Paweł II':
  Niezwykle dekoracyjne białe kwiaty z różową pręgą
  Długo kwitnie
  Pnącze doskonałe do wielu zastosowań
Podstawowe informacje:
           
  biały z różową pręgą VI - IX 3 - 4 m słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy