Powojnik 'Kardynał Wyszyński'

Clematis

Ilość:
22,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

KLASYCZNA ELEGANCJA


Powojnik 'Kardynał Wyszyński' to rodzima, odporna odmiana, która bez wątpienia powinna znaleźć się w każdym ogrodzie. Charakteryzuje się bardzo urokliwymi, dużymi (ok 14 cm) purpurowo-czerwonymi kwiatami, które w trakcie kwitnienia lekko się przebarwiają. W sercu kwiatu znajdują się pręciki z czerwono-brązowymi pylnikami na jasno-czerwonych nitkach. Kwitnie bardzo długo i obficie, od maja do września możemy cieszyć się ich widokiem.
 
Odmiana ta najlepiej czuje się w miejscach dobrze oświetlonych, ale nie lubi stanowisk bardzo gorących. Górna część pnącza może pozostawać w słońcu lecz podstawa winna być ocieniona. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, wilgotne, ale przepuszczalne. Odczyn powinien być od obojętnego do lekko kwaśnego.


Pnącze wspina się za pomocą ogonków liściowych. Rośnie umiarkowanie silnie, osiągając 2-3 m wysokości. Nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach, ścianach, altanach, pergolach, kratach i tyczkach. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. niedużych drzewach lub dużych krzewach liściastych. Świetnie będzie prezentowac się posadzone w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach.


Odmiana 'Kardynał Wyszyński' otrzymała złoty medal na wystawie Plantarium w 1990 roku  w holenderskim Boskoop.
 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety powojnika 'Kardynał Wyszyński':
  Atrakcyjne, duże kwiaty o urokliwej barwie
  Długo i obficie kwitnie
  Nagrodzona złotym medalem Plantarium 1990 
Podstawowe informacje:
           
  purpurowo-
czerwony
VI - IX 2 - 3 m półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy