Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Powojnik 'Niobe'

Clematis

Ilość:
23,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

AKSAMITNA PURPURA

 

Powojnik 'Niobe' to wspaniała roślina, która bez wątpienia powinna znaleźc się w każdym ogrodzie. Charakteryzuje się bardzo ciekawymi, ciemoczerwonymi kwiatami zdobiącymi roślinę w czerwcu oraz sierpniu i wrześniu, kiedy to zakwita ponownie. Kwiaty osiągają średnicę nawet 14 cm! Jest to jedna z najpopularniejszych odmian na świecie. 

 

Najlepiej czuje się w miejscach dobrze nasłonecznionych, ale również toleruje półcień. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, wilgotne, ale przepuszczalne. Odczyn powinien być od obojętnego do lekko kwaśnego.


Pnącze wspina się za pomocą ogonków liściowych. Rośnie umiarkowanie silnie, osiągając 2 - 2,5 m wysokości. Nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach, ścianach, altanach, pergolach, kratach i tyczkach. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. niedużych drzewach lub dużych krzewach liściastych. Świetnie będzie prezentowac się posadzone w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach.

 

Sadzonki powojnika Niobe oferujemy w pojemniku 2 litrowym.


 

Główne zalety powojnika 'Niobe':
  Piękne ciemnoczerwone, aksamitne kwiaty 
  Odmiana sprawdzona - zaliczana do najpopularniejszych na świecie
  Pnącze doskonałe do wielu zastosowań
Podstawowe informacje:
           
  ciemnoczerwony VI - VIII 2 - 2,5 m słońce, półcień 2 l