Już dziś dokonaj bezpłatnej rezerwacji roślin i odbierz do 7% rabatu. Płatność wykonasz dopiero wiosną. Pamiętaj, część pozycji mamy w ograniczonych ilościach. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 31 stycznia! Sprawdź szczegółyRodgersja tarczolistna

Rodgersia tabularis

Ilość:
17,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

Rodgersja tarczolistna  to rzadko spotykana u nas bylina o krzaczastym pokroju o niezwykle dekoracyjnym ulistnieniu. Jej ogromne liście są w zarysie okrągłe, lekko mechowate, wyglądem przypominają tarcze (stąd nazwa rośliny). Całość tworzy pokaźną kępę której wysokość dochodzi do 100 cm. Szczególnie okazale prezentuje się od lipca do sierpnia kiedy to ponad liśćmi ukazują się drobne, białe kwiaty.


Dobrze czuje się w okolicach oczka wodnego w połączniu z takimi roślinami jak żurawki, funkie, bergenie, tarczownice czy języczki. Często można spotkać nasadzenia grupowe wzdłuż strumyka, na obrzeżach drzew lub jako roślina soliterowa.


Lubi stanowiska zacienione,  półcieniste i odsłonięte od wiatru. Gleba natomiast powinna być wilgotna, żyzna i luźna. Jest to roślina godna polecenia w szczególności dla osób poszukujących roślin nietuzinkowych, które urozmaicą ogród.
 

 

Sadzonki rodgersji tarczolistnej oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową oferowaną sadzonkę latem.

 

Główne zalety rodgersji tarczolistnej:
  Duże, oryginalne liście
  Doskonała do nasadzeń w okolicach oczka wodnego
  Świetnie komponuje się z funkiami, żurawkami i bergeniami
Podstawowe informacje:
           
  biały VII - VIII do 1 m półcień, cień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy