Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

O-S

Rozchodnik 'kaukaski 'Deep Rose' | Sedum spurium

Status: roślina w produkcji
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
15,90 PLN
Ilość

Rozchodnik kaukaski 'Deep Rose'

Rozchodnik kaukaski 'Deep Rose' to roślina, która wyróżnia się nie tylko swoją niezwykłą wytrzymałością, ale także intensywnym, głębokim różem kwiatów, dodającym ogrodowi wyjątkowej atrakcyjności.

Jego soczyste, mięsiste liście tworzą gęste, pulchne rozety, które doskonale sprawdzają się jako ozdobne dywany roślinne. W okresie kwitnienia, który przypada od lipca do sierpnia, na delikatnie wzniesionych łodygach pojawiają się piękne, pełne kwiaty w intensywnym odcieniu różu. Liście są także bardzo dekoracyjne, mięsiste, jajowate i delikatnie ząbkowane. Sadzonki rozchodnika kaukaskiego 'Deep Rose' osiągają jedynie do 15 cm wysokości przy 20 cm średnicy. Odpowiednio pielęgnowany rozchodnik kaukaski 'Deep Rose' może stworzyć imponujący efekt w ogrodzie.

Rozchodnik kaukaski 'Deep Rose' nie tylko przyciąga spojrzenia swoim intensywnym kolorem, ale także stanowi trwałą, niezawodną i bardzo trwałą ozdobę ogrodu, wprowadzając do niego nutę elegancji i wyjątkowości. Jest łatwy w uprawie i bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. 

Jak uprawiać rozchodnik kaukaski 'Deep Rose'?

Rozchodnik kaukaski preferuje stanowiska słoneczne i gleby dobrze przepuszczalne, piaszczyste i ubogie. Jeśli w Twoim ogrodzie masz miejsca piaszczyste, na których "nic nie chce rosnąć" to ta propozycja jest właśnie dla Ciebie. Jest odporny na suszę i mrozoodporny. Nie jest także żarłoczny, choć nieduża dawka nawozu ogólnoskładnikowego na wiosnę zapewni stabilny wzrost i obfite kwitnienie.

Zastosowanie rozchodnika kaukaskiego 'Deep Rose'

Jego zdolność do przetrwania w trudnych warunkach sprawia, że jest doskonałym wyborem do ogrodów skalnych czy rabat bylinowych. Niski wzrost, skórzaste liście i kaskadowe kwiatostany dodają uroku każdej słonecznej aranżacji. Doskonale czuje się szczególnie w towarzystwie innych roślin o podobnych wymaganiach glebowych i świetlnych. Można go łączyć z innymi odmianami rozchodników dla uzyskania różnorodnych efektów kolorystycznych lub połączyć z kompaktowymi szałwiami czy krwawnikami Posadzony w grupie tworzy bardzo atrakcyjny karminowy dywan. Odpowiednio zaaranżowany rozchodznik 'Deep Rose' może być również urokliwym dodatkiem do kompozycji w donicach ogrodowych.

Główne zalety rozchodnika 'Deep Rose':
Wspaniały kompaktowy i zwarty pokrój
Tworzy przepiękne karminowe dywany
Idealny na ubogie gleby
Łatwa w uprawie i odporna na choroby
Podstawowe informacje:
różowy VII - VIII 15 cm słońce 1 litr
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Wysokość:10-15 cm
Szerokość:20 cm
Mrozoodporność:całkowita
Przedział wysokości:do 20 cm
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki| rośliny okrywowe
Termin kwitnienia:jesień| lato
Kolor kwiatów:różowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Podlewanie:umiarkowane
Okres kwitnienia:VII| VIII
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz