Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Rozchodniki

Wyświetlono: 1 – 18 z 18 wyników

Rozchodniki – na jakich stanowiskach sadzić?

Niezwykle ozdobne i piękne rośliny, jakimi są rozchodniki, zachwycają intensywnością kolorów i różnorodnością. Rozliczne drobne kwiaty składają się na ogromny kwiatostan, który jest prawdziwą ozdobą każdego ogrodu. Mają niezwykle przyjemny zapach, a także stanowią gratkę dla owadów zapylających, takich jak pszczoły czy motyle. Są również chętnie wykorzystywane na skalniaki, a także rabaty kwiatowe. W naszym sklepie znajdziesz wiele odmian tej ciekawej rośliny.

Rozchodniki, dlaczego warto je sadzić?

Rozchodniki to rośliny dekoracyjne, które doskonale prezentują się w ogrodach skalnych, a także na zwykłych rabatach. Ich unikalny wygląd, ciekawy za pach i niskie wymagania sprawiają, że mogą być sadzone praktycznie wszędzie. Dorastają do około 80 cm wysokości i są bardzo trwałe. W zależności od odmiany rozchodniki kwitną w sierpniu, wrześniu, a nawet październiku. To ogromna zaleta, ponieważ bardzo mało roślin zaszczyca swoimi kwiatami w tym okresie. Jeśli chcesz mieć podobne rośliny w swoim ogrodzie, to sprawdź naszą sekcję rozchodników i poznaj ciekawe odmiany tej byliny.

Jak uprawiać rozchodniki?

Byliny te nie mają zbyt wielkich wymagań, wykazują dużą odporność na suszę i bezpośrednio ekspozycję na słońce. Doskonale sprawdzą się w ogrodach słonecznych, a także w popularnych ostatnimi czasy ogrodach dachowych. Wiele osób decyduje się na sadzenie rozchodników na skalniakach, na których wyglądają niezwykle ciekawie i oryginalnie. Są roślinami odpornymi na suszę, dzięki temu wybierając dla nich stanowisko, nie musimy się martwić o rodzaj gleby. Najbardziej ubogie podłoża nie będą stanowiły dla nich żadnego problemu. Co ciekawe rośliny te niezbyt dobrze rosną w bardzo urodzajnej glebie która, że byliny pokładają się na boki. Mimo tego, że rozchodniki lubią stanowiska słoneczne, to doskonale poradzą sobie również w półcieniu. Te rośliny mrozoodporne nie potrzebują osłony przed wpływem ujemnych temperatur. Warto jednak pamiętać, że wiosną potrzebować będą odpowiedniej pielęgnacji i usunięcia zmarzniętych i uszkodzonych pędów.

Najciekawsze odmiany rozchodników

Rozchodniki to fantastyczne rośliny doskonale nadające się do problematycznych ogrodów. Jeśli Ty zmagasz się z mocno nasłonecznionym stanowiskiem w ogrodzie, to skorzystaj z naszej oferty, w której znajdziesz:

Te, a także inne rośliny możesz zakupić w naszym sklepie internetowym. W sprzedaży mamy wysokiej jakości sadzonki, które stanowić będą doskonałą dekorację każdego ogrodu. Jeśli jednak zależy Ci na roślinach, które poradzą sobie w ostrym słońcu, to rozchodniki będą doskonałym wyborem, który ożywi Twój ogród późnym latem i wczesną jesienią. Nie czekaj i już teraz skorzystaj z naszej bogatej oferty!