Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Krwawniki

Wyświetlono: 1 – 10 z 10 wyników

Krwawnik – właściwości, uprawa i odmiany

Krwawniki to ciekawe rośliny o dużych walorach dekoracyjnych. W naszych ogrodach występują w dwóch wersjach jako krwawniki ogrodowe, a także krwawniki pospolite, które mają wiele właściwości leczniczych. Decydując się na stworzenia ogrodu naturalistycznego, nie powinno w nim zabraknąć tych roślin. Pomocna może okazać się oferta naszego sklepu florini.pl z sadzonkami najciekawszych odmian krwawników.

Dlaczego warto uprawiać krwawnik w ogrodzie?

Krwawnik to roślina, która jak wcześniej wspomnieliśmy, dzieli się na dwie grupy. Pierwsza z nich ma charakter głównie dekoracyjny, a druga ma wiele właściwości leczniczych i wpływa korzystnie na: układ pokarmowy i układ trawienny, a do tego hamuje krwawienia wewnętrzne i zewnętrzne, ma wpływ na obniżenie ciśnienia, przyspieszenie gojenia się oparzeń i przyspieszenie gojenia się ran. Oczywiście to nie wszystkie właściwości, jakie posiada ta roślina, dlatego w żadnym ogródku nie powinno zabraknąć krwawnika pospolitego. Nie oznacza to, że sadzenie krwawnika ozdobnego powinno być pominięte, ponieważ rośliny ta, fantastycznie komponuje się z innymi bylinami, a także krzewami.

Stwórz ciekawe zestawienie różnobarwnych bylin w swoim ogrodzie i sprawdź, jakie odmiany krwawników dostępne są w naszym sklepie!

Jak uprawiać i pielęgnować krwawnik?

Krwawniki do wzrostu potrzebują słonecznych, suchych i ciepłych stanowisk. Choć krwawnik poradzi sobie również w półcieniu, to jednak lepszy wzrost można zaobserwować właśnie na słonecznych stanowiskach. Krwawniki to rośliny, które mogą rosnąć nawet w mało zasobnych glebach, co oznacza, że nie są one zbyt wymagające i mogą być uprawiane przez osoby, które nie mają dużego doświadczenia ogrodniczego. Krwawniki to odporne rośliny, ale zdecydowanie nie lubią ciężkich i podmokłych terenów. Do ich pielęgnacji warto zaliczyć przycinanie zaschniętych kwiatostanów, które pobudzi roślinę do powtórnego kwitnienia. Przycięcie pędów wczesną jesienią może pobudzić rośliny do silniejszego wzrostu wiosną i sprawić, że będzie kwitła obficie.

Poznaj najpiękniejsze odmiany krwawników!

Krwawnik do fantastyczna roślina ozdobna, która powinna znaleźć się w każdym ogrodzie. Ogromna ilość odmian sprawia, że każdy fan ogrodowego szaleństwa znajdzie coś dla siebie. Obecnie w naszej ofercie znaleźć można:

Nie czekaj i już teraz dokonaj zakupu dużych i pięknych sadzonek krwawników. Pamiętaj, że oprócz nich w naszym sklepie dostępne są również inne rośliny ogrodowe, które wzbogaca Twój ogród i sprawią, że będzie bardzo wyjątkowy. Przejrzyj naszą ofertę i dokonaj zakupu pięknych sadzonek oferowanych przez nas roślin.