Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

O-S

Rozchodnik wielki 'Oriental Dancer' | Sedum telephium

Status: roślina w produkcji
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
15,90 PLN
Ilość

Rozchodnik wielki 'Oriental Dancer'

Główną atrakcją oferowanej odmiany są gwiazdkowate kwiaty w ciemnoróżowym kolorze, które harmonizuje z ciemnofioletowym zabarwieniem liści. Kwiaty zebrane są w charakterystyczne, kuliste, zwarte grona, które pojawiają się obficie późnym latem. Ma sztywne pędy i kompaktowym pokrój. Dorasta do 35 - 40 cm wysokości przy podobnej średnicy. Duże, ciemne liście rozchodnika 'Oriental Dancer' prezentują się niezwykle efektownie, dodając tej bylinie dodatkowego uroku. Ich połyskująca powierzchnia sprawia, że roślina prezentuje się wyjątkowo elegancko. To nowa odmiana, charakteryzująca się bardzo sztywnymi pędami, znacznymi rozmiarami liści i oryginalnym, kompaktowym pokrojem. Roślina ta wyróżnia się nie tylko atrakcyjną kolorystyką, lecz również solidną strukturą, co sprawia, że jest doskonałym wyborem dla tych, którzy poszukują niezawodnej, efektownej byliny do swojego ogrodu.

Jak uprawiać rozchodnik 'Oriental Dancer'?

Rozchodnik to bylina wieloletnia o niewielkich wymaganiach glebowych. Wymaga stanowisk słonecznych i suchych oraz gleb piaszczystych, przepuszczalnych, średnio żyznych, suchych, kamienistych, z zawartością wapnia o odczynie obojętny. Świetnie znosi okresowe susze i jest w pełni mrozoodporny.

Zastosowanie rozchodnika 'Oriental Dancer'

Ze względu na swój zwarty pokrój idealnie nadaje się do ogrodów skalnych, może zdobić kompozycje w pojemnikach oraz brzegi ścieżek i podjazdy. Sprawdzi się na rabatach w ogrodach przydomowych w kompozycji z innymi bylinami, także w grupach w zieleni publicznej, w nasadzeniach miejskich i parkowych. Można go łączyć z innymi odmianami rozchodników dla uzyskania różnorodnych efektów kolorystycznych lub połączyć z kompaktowymi szałwiami czy krwawnikami Posadzony w grupie tworzy bardzo atrakcyjny karminowy dywan. Odpowiednio zaaranżowany rozchodznik 'Deep Rose' może być również urokliwym dodatkiem do kompozycji w donicach ogrodowych.

Główne zalety rozchodnika 'Oriental Dancer':
Efektowne gwiadkowate ciemnoróżowe kwiaty
Wspaniała do jesiennych kompozycji
Miododajny - przyciąga pszczoły i motyle
Bordowe liście
Podstawowe informacje:
ciemnoróżowy VIII - X 35-40 cm słońce, półcień 1 litr
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Wysokość:35-40 cm
Szerokość:40 cm
Mrozoodporność:całkowita
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki
Okres kwitnienia:IX| VIII| X
Termin kwitnienia:jesień| lato
Kolor kwiatów:purpurowy| różowy
Kolor liści:purpurowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Podlewanie:umiarkowane

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz