Zrób zakupy za min. 100 zł, opłać zamówienie szybkim przelewem lub przelewem na konto, a za wysyłkę kurierską zapłacisz jedynie 8 zł. Gwarantujemy najwyższą jakość sadzonek oraz szybką i bezpieczną wysyłkę. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 23 październikaRozplenica japońska 'Little Bunny'

Pennisetum

Ilość:
12,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

UROCZA MINIATURKA

 

Jeśli szukasz oryginalnej trawy ozdobnej nie tylko z liści, ale także z kwiatów, polecamy piórkówkę Little Bunny. Jest najmniejszą z odmian rozplenicy – jej wysokość z kwiatostanem osiąga wysokość 30 – 40 cm. Tworzy zwarte kępki, wąskich, zielonych liści. Bardzo liczne, puszyste, walcowate kwiatostany pojawiają się w sierpniu. Początkowo zielonkawe, potem kremowo – białe po brązowawe. Zdobią roślinę również po zaschnięciu.
 

Preferuje gleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Stanowisko słoneczne lub lekko zacienione, ciepłe, osłonięte. Na zimę wymaga okrycia. Obumarłe liście ścinamy wczesną wiosną.

 

Sadzimy ją w grupach z innymi trawami ozdobnymi, w ogrodach naturalistycznych, skalnych, na rabatach, jako obwódki. Może być także uprawiana jako roślina pojemnikowa. Doskonała do małych ogrodów.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową oferowaną sadzonkę

 

Główne zalety piórkówki 'Little Bunny':
  Ozdobne przebarwiające się kwiatostany
  Odmiana miniaturowa idealna do kompozycji z innymi trawami
  Nadaje się na suche bukiety
Podstawowe informacje:
           
  biało-kremowy VIII-IX 30 - 40 cm słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy