Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Produkt wyprzedany
O-S

Słoneczniczek 'Bleeding Hearts' | Heliopsis helianthoides var. scabra

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
17,90 PLN
Ilość

"Bleeding Hearts" to nowa, efektowna odmiana słoneczniczka szorstkiego o wielokolorowych kwiatach, zmieniających barwę w trakcie rozwoju. Po rozkwitnięciu urzekają czerwienią, potem brzegi płatków przybierają odcień pomarańczu, następnie żółci.  Okazałe kwiaty (do 10 cm średnicy) rozkwitają w różnym czasie, co daje spektakularny efekt – cała paleta odcieni zawarta w jednej, bujnej kępie. Mają w tym swój udział również liście – zielono-fioletowe osadzone na ciemnych pędach. W okresie kwitnienia bylina dorasta do 120 cm wysokości i ok 40 cm szerokości. Roślina szybko rosnąca, jedynie w pierwszym roku od wsadzenia przyrost jest wolniejszy, gdyż potrzebuje czasu na rozbudowę systemu korzeniowego. Kwitnie od sierpnia do września/października.

Jak uprawiać słoneczniczka

Preferuje stanowiska słoneczne, glebę przepuszczalną, umiarkowanie wilgotną, żyzną/przeciętną ogrodową. Jest rośliną bardzo tolerancyjną, w pełni mrozoodporną i łatwą w uprawie. Jeśli chcemy cieszyć się widokiem kwiatów aż do października, należy wycinać przekwitnięte kwiatostany-  pobudzimy w ten sposób roślinę do wytwarzania nowych.

Gdzie sadzić słoneczniczka

Możemy znaleźć dla niego szereg przeróżnych zastosowań. Doskonale zaprezentuje się jako wyższe piętro na kolorowych rabatach wielogatunkowych, w towarzystwie łubinów, dzielżanów, floksów, pysznogłówek czy ostróżek; przy ogrodzeniach; w ogrodach naturalistycznych, rustykalnych, przydomowych. Grupowo lub pojedynczo.  Świetny na kwiat cięty – długo utrzymuje świeżość w wazonie.

Sadzonki słoneczniczka 'Bleeding Hearts' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety słoneczniczka 'Bleeding Hearts' :
Atrakcyjne wielobarwne kwiaty
Tolerancyjny i łatwy w uprawie
Tworzy dorodne krzaczaste kępy
Na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
czerwony, odcienie
pomarańczu i żółci
VIII/IX - X do 120 m słońce, półcień 1 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:100-150 cm
Kolor kwiatów:czerwony| pomarańczowy| żółty
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do okolic oczka wodnego| na kwiat cięty| na rabaty| na skalniaki
Termin kwitnienia:lato
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz