Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

A-Z

Trzcinnik krótkowłosy | Calamagrostis brachytricha

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
18,90 PLN
Ilość

Trzcinnik krótkowłosy - sadzonki

Trzcinnik krótkowłosy, czyli Calamagrostis brachytricha, to elegancka trawa tworząca kępiastą, prosto wznoszącą się formę z delikatnie łukowatą fontanną zielonych, stalowych liści. Latem wyróżnia się wysokimi, puszystymi kwiatostanami w odcieniach srebrnoszarego z nutami różu. Pierwsze kwiaty mają wyraźnie różowawe zabarwienie, z czasem zmieniają się w purpurowo-brązowe, aż osiągną odcień srebrzysty. Jego zwiewne, puszyste kwiatostany pięknie tańczą na wietrze. Kłosy trzcinnika brachytricha wspaniale prezentują się, gdy są oświetlone porannym słońcem, fantastycznie wyglądają także w nowoczesnych aranżacjach oświetlone lampami ogrodowymi.

W trakcie kwitnienia, które przypada od sierpnia aż do późnej jesieni rośliny osiągają do 100 cm wysokości.

Jak uprawiać trzcinnik krótkowłosy?

Jako roślina w pełni mrozoodporna w naszym klimacie nie wymaga okrywania. Preferuje gleby żyzne, próchniczne i przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Preferuje słoneczne lub lekko zacienione stanowisko. W miejscach zbyt cienistych może mieć tendencję do rozłożystego pokroju. Trz, cinniki są ogólnie tolerancyjne na różne rodzaje gleb, ale należu unikać miejsc podmokłych, zwłaszcza w zimie. Są stosunkowo odporne na suszę. Wczesną wiosną, zanim zacznie się właściwa wiosenna faza wzrostu należy przyciąć zeszłoroczne liście na wysokość około 10-15 cm, co pomaga utrzymać roślinę w ładnej formie.

Zastosowanie trzcinnika krótkowłosego

Trzcinnik krótkowłosy (Calamagrostis brachytricha) ma wiele zastosowań w ogrodzie, dzięki swoim atrakcyjnym cechom. Jest często stosowany jako ozdobna trawa w ogrodach, zarówno jako soliter, jak i w grupach. Jego delikatne, puszyste kwiatostany nadają się do różnych kompozycji ogrodowych. Ze względu na swój wznoszący się wzrost i efektowną formę, trzcinnik krótkowłosy świetnie sprawdza się na skarpach ogrodowych lub obszarach pagórkowatych, dodając im teksturę i urok. Można go sadzić w pojemnikach i donicach. Trzcinnik może być pięknym dodatkiem do ścieżek ogrodowych, zwłaszcza gdy jest oświetlony porannym słońcem. Można go sadzić wzdłuż brzegów stawów, oczek wodnych czy strumieni. W większych ogrodach, trzcinnik krótkowłosy może być używany w naturalnych, dzikich kompozycjach, nadając im lekkość i finezję.

Główne zalety trzcinnika krótkowłosego:
Bardzo modny i szykowny
Puszyste wiechy kwiatowe powiewające na wietrze
Kwiaty zmieniają barwę w trakcie kwitnienia
Kwiaty mogą zdobić roślinę także zimą
Podstawowe informacje:
różowy, następnie srebrny VIII - XI do 100 cm słońce, półcień 2 litry
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Szerokość:100 cm
Wysokość:100 cm
Przedział wysokości:60-100 cm
Mrozoodporność:całkowita
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do okolic oczka wodnego| do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty| soliter
Termin kwitnienia:jesień| lato
Podlewanie:przeciętne
Kolor kwiatów:różowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Okres kwitnienia:VIII| X| XI
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz