Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Wielosił 'Gold Feathers'

Polemonium

Ilość:
16,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

'Gold Feathers' - niezwykle piękna odmiana wielosiła. Urzekają zarówno kwiaty – delikatne w pastelowym, jasnym odcieniu lawendy, lila jak również liście, dwubarwne, wspaniałe, wewnątrz zielone z bardzo szerokim złotym marginesem. Z czasem nabierają jesiennych barw. Roślina bardzo ładnie się rozrasta, tworząc gęste, niezwykle efektowne kępy. Dorasta do 30 cm z kwiatem 50 cm wysokości i 30 cm szerokości. Kwitnie w maju i czerwcu.

 

Jak uprawiać wielosiła

 

Preferuje gleby żyzne, wilgotne o odczynie kwaśnym lub lekko kwaśnym. Stanowisko słoneczne lub lekko ocienione, osłonięte od wiatru. Podczas suszy wymaga regularnego podlewania. Mrozoodporny.

 

Gdzie sadzić wielosiła

 

Z uwagi na swoje walory warto posadzić go w miejscach najbardziej eksponowanych. Doskonale czuje się sadzony na rabacie, w okolicach oczek wodnych oraz w ogrodach naturalistycnych. Jego piękny wygląd   ożywi każdy zakątek ogrodu. 

 

Sadzonki wielosiła 'Gold Feathers' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety wielosiła 'Gold Feathers':
  Urzekające lawendowe kwiaty
  Oryginalne żółto-zielone liście
  Wspaniały pokrój
  Roślina mało wymagająca
Podstawowe informacje:
           
  lawendowy V - VI do 50 m słońce, półcień 1 l