Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

T-Z

Złocień 'Real Glory' | Leucanthemum maximum

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
16,50 PLN
Ilość
Złocień nazywany jest również Jastrunem. Anemonowe kwiaty przypominają chryzantemy lub większą wersję stokrotki. Złocień Wielki ‘Real Glory’ to roślina wieloletnia o kępiastym pokroju, dorasta do 65 cm. wysokości. Kwitnie w pełni lata w lipcu aż do września. Gatunek polecany ze wzglądu na niewielkie wymagania. To nowa odmiana złocienia o nietypowego kształtu kwiatach, płatki podwójne, mocno skierowane ku dołowi. Kwiat duży, pełny, koloru białego z żółtym środkiem.
Odmiana ‘Real Glory’ posiada silne, wyprostowane pędy, łodygi. Kwiaty pięknie kontrastują z ciemnozielonymi, podłużnymi liśćmi. To odmiana o podwyższonej odporności na choroby, jest mrozoodporna. To bylina obficie kwitnąca, miododajna, motyle ją uwielbiają.
Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, wapienna. Doskonale czuje się na stanowiskach ciepłych, nasłonecznionych i umiarkowanie wilgotnych. Pięknie komponuje się w połączeniu z innymi złocieniami. Doskonale uzupełnia przydomową rabatę. Sprawdzi się też w uprawie w doniczce. W kompozycji z szałwią, przetacznikiem, floksami tworzy bajeczny efekt.
Aby wydłużyć kwitnienie warto usuwać przekwitnięte koszyczki kwiatostanów, zabieg ten mobilizuje roślinę do zawiązywania nowych pąków. Starsze rośliny mają tendencję do zasychania, należy wtedy, co trzy, cztery lata odmładzać je poprzez podział kępy, najlepiej wczesną wiosną i wsadzać je na nowe miejsce.

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

Główne zalety złocienia 'Real Glory':
Odmiana odporna na choroby
Ogrodowy klasyk - świetnie sprawdza się na rabatach 
Odmiana kompaktowa, długo kwitnie
Przyciąga motyle, nadaje się na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
biały
z żółtym środkiem
VII - VIII/IX 40-60 cm słońce, półcień 1 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Kolor kwiatów:biały
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty| na skalniaki
Termin kwitnienia:lato| wiosna
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz