Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Azalia japońska 'Arabesk'

Azalea japonica

Ilość:
23,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

CZERWONA EKSPLOZJA!

 

Azalia japońska jest najpiękniejszym wiosennym krzewem i to bez wątpienia! Urzeka nas obfitością kwiatów w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Odmiana 'Arabesk' dorasta do 1,2m wysokosci. Swój urok zawdzięcza nieziemsko czerwonym kwiatom, które zdobią roślinę na przełomie maja i czerwca. Ma bardzo ciekawy, krzaczasty i wyprostowany pokrój oraz błyszczące, skórzaste,półzimozielone liście. Rośnie bardzo szybko!

Wyjątkowo pięknie prezentuje się posadzona w grupie, przynajmniej po kilka sztuk tego samego gatunku. Tworzy wówczas eksplodujące barwą kobierce dające niesamowite wrażenie! Swoje zastosowanie znajdzie również w ogrodach skalnych, wrzosowiskowych i na rabatach. Posadzona w pojemniku z pewnością upiększy każdy balkon i taras!

Można ją sadzić zarówno w grupach jak i w kompozycji z innymi roślinami kwasolubnymi np: pierisy, kiścienie, modrzewice, gaultherie czy hortensje. Jest to roślina łatwa w uprawie i najlepiej czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych i półcienistych, gleba powinna być kwaśna, żyzna i przepuszczalna.
 

 

Sadzonki azalii japońskiej Arabesk oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety azalii japońskiej 'Arabesk':
  Szybko rośnie
  Ładnie wygląda w kompozycji z pierisami, hortensjami i kiścieniami
  W maju i czerwcu zdobią ją liczne czerwone kwiaty!
Podstawowe informacje:
           
  czerwony V - VI do 1,2 m słońce, półcień 2l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy