Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Budleja 'Berries and Cream'

Buddleja

Ilość:
25,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

JAGODY I ŚMIETANKA

 

'Berries and Cream' to nowa unikalna odmiana budlei o dwubarwnych kwiatach w kolorze fioletowo-białym. Kwiatostany pojawiają się w lipcu na głównych pędach, a wraz z upływem czasu dochodzą nowe na pędach bocznych i pozostają na nich do pierwszych mrozów. Długie łodygi rozchylają się na boki, a ich końce zwisają pod ciężarem kwiatów.


Po przekwitnięciu dobrze jest je przyciąć ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie następnych pędów. Oferowana budleja  doskonale nadaje się do nasadzeń w pojemnikach (pięknie zdobi tarasy i balkony) jak również na rabatach  lub obwódkach. CIekawe efekty można uzyskać łącząc ją w zestawieniu z jeżówkami czy kocimiętką.

Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe, podłoża zasobne, przepuszczalne. Na zimę budleję trzeba ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści.

CIEKAWOSTKA:
Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

 

Sadzonki budlei Berries and Cream oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa roślina w sezonie.


 

Główne zalety budlei 'Berries and Cream' :
  Absolutna nowość na rynku
  Niezwykle oryginalne kremowo-fioletowe kwiatostany
  Przyciąga motyle, stąd potoczna nazwa 'motyli krzew'
  Idealna odmiana do pojemników - pięknie zdobi balkony
Podstawowe informacje:
           
  kremowo-fioletowy VII - X do 2 m słońce, półcień 2 l

 


Brak produktów

Ten produkt nie posiada produktów powiązanych

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy