Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

A-E

Budleja 'Butterfly Candy Little White' | Buddleja dawidii

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
23,90 PLN
Ilość

Budleja 'Butterfly Candy Little White' (motyli krzew)

To niezwykle okazały krzew o rozłożystym pokroju, który zachwyci niejednego miłośnika ogrodów. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się latem kiedy to wydaje mnóstwo stożkowatych kwiatów, które przyciągają ogromną ilość motyli - stąd jego potoczna nazwa 'motyli krzew'. Seria Butterfly Candy to jedna z najciekawszych introdukcji w świecie krzewów liściastych w ostatnich latach. Obfitość kwitnienia, a przede wszystkim przepiękny pokrój czynią z niej numer jeden wśród budlei.

Na przełomie czerwca i lipca na zakończeniach pędów głównych pojawiają się liczne niezwykle okazałe białe kwiatostany, które mogą osiągac nawet 40 cm długości. Wraz z upływem czasu dochodzą nowe na pędach bocznych i pozostają na nich do początku października. Całość kompozycji uzupełniają ciemnozielone, lancetowate liście, które od spodu pokryte są biało-szarym kutenerem. Oferowana odmiana to kompaktowa selekcja tej pięknej rośliny, która osiąga jedynie 65 cm wysokości, 50 cm szerokości i charakteryzuje się zwartym oraz krępym pokrojem. Wyróżnia się okazałymi białymi kwiatostanami, które niezwykle obficie zdobią roślinę latem oraz jesienią. 

Jak uprawiać budleję 'Butterfly Candy Little White'?

Najlepiej czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych lub półcienistych w żyznej i przepuszczalnej glebie o odczynie lekko zasadowym lub obojętnym. Podczas letnich upałów należy ją obficie podlewać. W chłodniejszych rejonach na zimę należy ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści. Budleja kwitnie na pędach tegorocznych dlatego wiosną (marzec/kwiecień) należy ją przyciąć na wysokości 20-30 cm nad ziemią. (brak cięcia spowoduje, iż roślina nie nabierze eleganckiego pokroju, a jej kwitnienie będzie bardzo słabe). Ponieważ przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

Zastosowanie budlei 'Butterfly Candy Little White'

Doskonale sprawdzi się sadzona w wyeksponowanych miejscach ogrodu jak również na rabatach w sąsiedztwie niższych bylin oraz krzewów. Ładnie prezentuje się w zestawieniu z kocimiętką, lawendą, astrami, werbeną patagońską, hortensją czy trawami. Można ją sadzić pojedynczo jak i w grupach. 'Butterfly Candy Little White' jest odmianą kompaktową dlatego też polecamy ją do nasadzeń w donicach stojących, które mogą zdobić balkony i tarasy.

Główne zalety budlei 'Butterfly Candy Little White':
Nowa, kompaktowa odmiana osiągająca 65 cm wys.
Przyciąga motyle, stąd potoczna nazwa 'motyli krzew'
Zimą kwiatostany pięknie wygladają opruszone śniegiem
Idealna odmiana do donic - pięknie zdobi balkony i tarasy
Podstawowe informacje:
biały VI-X 65 cm słońce, półcień 2 litry
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Szerokość:50 cm
Przedział wysokości:60-100 cm
Wysokość:65 cm
Kolor kwiatów:biały
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty| na skalniaki| pachnące kwiaty| soliter
Okres kwitnienia:IX| VII| VIII| X
Termin kwitnienia:jesień| lato
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Podlewanie:umiarkowane
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz