Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Bestseller
K-N

Lawenda wąskolistna | Lavandula angustifolia

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
15,50 PLN
Ilość

NAMIASTKA PROWANSJI W OGRODZIE

Przedstawiamy Państwu niezwykle ceniony ogrodowy klasyk jakim jest wspaniała lawenda. Dla tej niepowtarzalnej rośliny powinno się znaleść miejsce w każdym ogrodzie! Ten zimozielony półkrzew tworzy krępe i zwarte kępy osiągające wysokość 40-50 cm. Odznacza się cudownymi, srebrnymi liśćmi, które pięknie pachną między innymi jest to jedna z tych roślin obok których nie przechodzimy obojętnie! Jej szczególne piękno możemy podziwiać nawet przez kilka miesięcy (zakwita w kwietniu i kwitnie aż do października). W tym czasie roślinę zdobią bardzo liczne niebieskie kłosy, które posiadają właściwości lecznicze. Co więcej kwiatostany doskonale nadają się na suszki jak i na kwiat cięty!

Gdzie sadzić lawendę?

Lawenda to roślina, którą możemy wykorzystać w ogrodzie i w domu. Działa odstraszająco na owady, dlatego jej kwiaty bardzo często można spotkać w szafach z ubraniami, a jej zapach koi zmysły i korzystnie wpływa na redukcję stresu. Ze względu na niesamowity zapach dobrze jest ją sadzić w miejscach najczęściej odwiedzanych np. okolice altanki czy tarasu. Efektownie prezentuje się na rabatach, obwódkach oraz w pojemnikach stojących. Można łączyć ją z jeżówkami, rudbekiami, szałwiami czy rozchodnikami. Jest to roślina łatwa w uprawie. Lubi miejsca słoneczne, suche oraz podłoże przepuszczalne, gliniasto-piaszczyste.

Ponadto lawenda jest świetną dekoracją słonecznych tarasów i balkonów, gdzie sadzona jest w donicach lub gazonach. Aby uzyskać ponowne kwitnienia, należy pamiętać o przycinaniu, które powinno mieć miejsce po zakończeniu pierwszego kwitnienia.

Jak pielęgnować lawendę?

Lawenda to roślina, która do prawidłowego wzrostu potrzebuje słonecznego stanowiska, a także żyznej i przepuszczalnej gleby. Bardzo dobrze radzi sobie, gdy jej część podziemna ściółkowana jest kamieniami, które w okresie letnim zapewniają jej dodatkowe ciepło. Te lubiane półkrzewy są wrażliwe na różnego rodzaju przeciągi, dlatego warto sadzić je na osłoniętych stanowiskach. Wbrew ogólnemu przekonaniu lawenda nie lubi kwaśnej gleby, ani podmokłych terenów.

Sadzonki lawendy 'Aromatica' oferujemy w doniczkach o średnicy 11 cm. 
Na poniższym zdjęciu przedstawiamy przykładową oferowaną sadzonkę w końcu czerwca. 

Główne zalety lawendy : 
OGRODOWY KLASYK
Cudowny zapach srebrnych liści przez cały sezon
Kwitnie nawet kilka miesięcy!
Kwiatostany doskonale nadają się na suszki jak i na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
niebieski IV - X 40 - 50 cm słońce, półcień 1l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty| na żywopłoty
Termin kwitnienia:jesień| lato| wiosna
Kolor kwiatów:niebieski
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz