Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Ciemiernik wschodni 'Anemone Red Spotted'

Helleborus orientalis

Ilość:
28,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg
Ciemiernik wschodni to niezwykła i oryginalna bylina, która swoje kwitnienie rozpoczyna już zimą i zachwyca jeszcze wiosną. Odmiana 'Red Spotted' dorasta do 40 cm wysokości. Jej największym atutem są  efektowne kwiaty - duże, osiągające 9 cm średnicy, pełne, purpurowe z pofalowanym brzegiem płatków. Dodatkową ozdobą rośliny są błyszczące, skórzaste, lekko ząbkowane liście, które utrzymują się na roślinie również w okresie zimowym (nie traci liści na zimę).  Bardzo efektownie wygląda na rabacie posadzona w większej ilości jak i również w towarzystwie innych ciemierników.

 

Jak uprawiać ciemiernika wschodniego 'Anemone Red Spotted'

 

Ciemierniki preferują żyzną, próchniczą, przepuszczalną, ale umiarkowanie wilgotną glebę o pH obojętnym lub lekko zasadowym.

 

Gdzie sadzić ciemiernika wschodniego 'Anemone Red Spotted'

 

Zdecydowanie preferuje stanowiska zacienione lub półcieniste, osłonięte od wiatru. Należy go zabezpieczyć w mroźne zimy, szczególnie te bezśnieżne. Kwiaty ciemiernika nadają się do cięcia. Wstawione do wazonu długo się utrzymają i będą niesamowitą ozdobą każdego domu!
 

 

Sadzonki ciemiernika oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety ciemiernika wschodniego 'Red Spotted' :
  Duże pełne purpurowe kwiaty o średnicy 9 cm! 
  Kwitnie zimą oraz wiosną
  Kwiaty nadają się do cięcia
  Bylina długowieczna
Podstawowe informacje:
           
  purpurowy II - V 40 cm słońce, półcień 2 l