Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

A-E

Driakiew gołębia 'Flutter™ Pure White' | Scabiosa columbaria

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
17,50 PLN
Ilość

Driakiew gołębia 'Flutter Pure White'

Śnieżnobiałe poduszki przez całe lato? Tak, z driakwią Flutter Pure White to możliwe! To nowa, świetnie zapowiadająca się odmiana, która pomimo swoich kompaktowych rozmiarów nie oszczędza na bardzo licznych kwiatach. Od maja aż do września ponad liśćmi wyrasta cała masa śnieżnobiałych koszyczków urzekających lekkością. W trakcie kwitnienia osiąga do 35 cm wysokości przy niewiele mniejszej średnicy.

Kwiaty nadają się do ścinania, dzięki czemu niebanalnie dekorują wnętrze domu. Kwiaty scabiosy są atrakcyjne dla pszczół i motyli, co może przyczynić się do zwiększenia bioróżnorodności w ogrodzie. Jej elegancja i efektowny wygląd czynią ją cenionym elementem wielu ogrodów. Świetna do uprawy w donicach jako ozdoba balkonu czy tarasu.

Jak uprawiać driakiew gołębią 'Flutter Pure White'?

Preferuje stanowiska słoneczne, ciepłe, umiarkowanie wilgotne i próchniczne ale także kamieniste podłoże zasobne w wapń. Jest rośliną tolerancyjną i zadowoli się przeciętną ogrodową glebą. Ważne by była przepuszczalna ponieważ jest wrażliwa na nadmiar wilgoci zimą. Regularne przycinanie przekwitłych kwiatostanów zachęca roślinę do ponownego kwitnienia, przedłużając okres dekoracyjny. Nie sprawia problemów w uprawie, mrozoodporna.

Zastosowanie driakwi gołębiej 'Flutter Pure White'

Driakiew gołębia wykorzystywana jest jako roślina rabatowa, pasuje do ogrodów skalnych, do tworzenia kolorowych kompozycji rabatowych, na obwódki,  murki, skarpy,  jako wypełnienie pomiędzy krzewami. Będzie również ozdobą balkonu czy tarasu posadzona w pojemnikach. Ładnie wyglą sadzona w grupach po kilka sztuk lub w kompozycjach z krwawnikami, szałwiami, ostróżkami czy lawendą. Można ją sadzić wzdłuż ścieżek, alejek lub jako obwódki w ogrodzie. Jej niski wzrost i efektowne kwiaty nadają się doskonale do tego celu. Scabiosa 'Barocca' to więc uniwersalna roślina ozdobna, która doskonale sprawdza się w różnych aspektach ogrodowego aranżu. Jej elegancja i efektowny wygląd czynią ją cenionym elementem wielu ogrodów.

Główne zalety driakwi gołębiej 'Flutter Pure White':
Efektowne śnieżnobiałe kwiaty w kształcie koszyczków
Nadaje się do uprawy na kwiat cięty
Bardzo długo kwitnie!
Roślina miododajna - przyciąga motyle!
Podstawowe informacje:
biały V - IX 35 cm słońce, półcień 1 litr
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Szerokość:25 cm
Wysokość:25-35 cm
Kolor kwiatów:biały
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki| rośliny okrywowe
Okres kwitnienia:IX| V| VI| VII| VIII
Termin kwitnienia:jesień| lato
Podlewanie:przeciętne
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz