Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Ostróżki

Wyświetlono: 1 – 6 z 6 wyników

Ostróżka – wymagania i sposób uprawy

Naturalistyczne ogrody zyskują coraz większą popularność, dlatego też ostróżka to idealna roślina do takich właśnie miejsc. Jej ciekawe pokrój i dekoracyjne kwiatostany sprawiają, że obok niej nie da się przejść obojętnie. Jeśli i Ciebie urzekł wygląd tej pięknej dekoracyjnej rośliny, to skorzystaj z oferty naszego sklepu ogrodniczego, w którym znajdziesz zdrowe i duże sadzonki ostróżki, a także innych roślin ogrodowych.

Ostróżka – sadzenie i pielęgnacja

Ta bylina wieloletnia częściej traktowane jest jako roślina jednoroczna. Osiąga nawet 100 cm wysokości i ma liście z lekkim owłosieniem. Ostróżka jest bardzo łatwa w uprawie, jednak preferuje stanowiska osłonięte od wiatru, ponieważ jej łodygi są podatne na złamania. Najlepszy czas na posadzenie rośliny to wczesna wiosna tak, aby ostróżka mogła zadomowić się na wybranym stanowisku. Warto też pamiętać o odpowiedniej odległości pomiędzy sadzonkami, ponieważ roślina ta rozrasta się na boki do około 40 lub 50 cm. Ostróżka najlepiej radzi sobie w żyznych, umiarkowanie wilgotnych glebach, położonych na słonecznych i półcienistych stanowiskach. Pielęgnacja ostróżki ogranicza się do jej nawadniania i cięcia po zakończonym kwitnieniu.

Jak eksponować ostróżkę na rabacie kwiatowej?

Ostróżka to bardzo dekoracyjna roślina, która osiąga duże wysokości, dlatego planując dla niej sąsiedztwo, należy wziąć pod uwagę rośliny, takie jak: malwy, rubekie, a także jeżówki, które doskonale poradzą sobie w jej towarzystwie i będą miały podobne wymagania względem gleby i stanowiska. Najczęściej kwiaty te można spotkać w okolicy ogrodzeń, mało estetycznych murów, a także jako tło w rabatach dla innych roślin. Bardzo często ostróżka traktowana jest jako kwiat dekoracyjny stanowiący bazę do wiosennych bukietów.

Odmiany ostróżki

Roślina, jaką jest ostróżka, ma bardzo wiele odmian, dzięki czemu ogrody rustykalne i naturalistyczne zyskują na oryginalności. Jej bezproblemowy charakter sprawia, że może być uprawiana przez początkujących ogrodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z roślinami. Obecnie w asortymencie naszego sklepu można znaleźć bardzo wiele odmian tej rośliny, do których zaliczamy:

Jeśli Ciebie urzekł wygląd ostróżki, to nie czekaj i dokonaj zakupu tej pięknej rośliny. Dzięki niej Twój ogród będzie wyjątkowy i malowniczy. Stwórz naturalistyczny zakątek, który będzie sercem całego ogrodu. Oprócz ostróżek w naszej ofercie mamy wiele innych sadzonek fantastycznych roślin ogrodowych, które staną się ozdobą rabat kwiatowych. Nie czekaj i juz teraz dokonaj zakupu w naszym sklepie ogrodniczym.