Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

A-E

Dzwonek skupiony 'Bellefleur Blue'
Campanula glomerata

Status: roślina w produkcji
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
15,90 PLN
Ilość

NIEBIESKIE BUKIETY

Dzwonki to niezwykle urocze byliny, chętnie sadzone w ogrodach, cenione nie tylko za atrakcyjny wygląd ale również łatwość uprawy i szybki rozrost. Odmiana 'Bellefleur Blue' wyróżnia się przyciągającymi wzrok, ciemnofioletowymi, gęstymi kwiatostanami osadzonymi na wierzchołkach łodyg i w kątach liści. Wraz z szybko rozwijaącymi się bocznymi kwiatostanami  tworzy zwarte łany, które przykuwają wzrok miłośników ogrodów. Niezwykle okazale prezentuje się od czerwca do sierpnia, czasem zakwita powtórnie jesienią.
Oferowana odmiana najlepiej sprawdza się wysadzana w miejscach słonecznych. Preferujr stanowisko o umiarkowanej wilgotności. Można uprawiać ją na każdej glebie najlepiej, zwykłej ogrodowej, o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym, dobrze toleruje także kwaśną ziemię, podłoże powinno być przepuszczalne, żyzne, próchnicze, najlepiej umiarkowanie suchej lub lekko wilgotnej, nie lubi stojącej wody. To roślina wieloletnia, łatwa w uprawie, w naszych warunkach w pełni mrozoodporna.
Zastosowanie znajdzie na rabatach, w ogródkach skalnych, przewieszając się na murkach oraz w pojemnikach. Można wprowadzać do założeń naturalistycznych, na przykład, jako składnik ogrodowej łąki kwietnej. Najlepiej prezentuje się posadzony w większej grupie razem zawciągiem nadmorskim, przetacznikiem, zaleca się go sadzić obok krwawników, nachyłków czy szałwii. Polecany także na kwiat cięty. W pielęgnacji i uprawie nie jest rośliną wymagającą, wystarczy nawożenie potasem oraz i magnezem w okresie wiosennym. Po kwitnieniu ścina się pędy kwiatostanowe, jesienią mogą ponowić kwitnienie. Przed zimą ścina się części nadziemne tuż przy gruncie.

Sadzonki dzwonka skupionego 'Bellefleuer Blue' oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety dzwonka skupionego 'Bellefleur Blue' :
Atrakcyjne ciemnoniebieske kwiaty
Tolerancyjna i łatwa w uprawie
Kwiatostany są gęste i niezwykle ozdobne
Doskonała roślina do uprawy w pojemniku
Podstawowe informacje:
ciemnoniebieski VI - IX 30 cm słońce, półcień 2l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki| rośliny okrywowe
Termin kwitnienia:lato
Kolor kwiatów:niebieski
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz