Funkia 'Golden Waffles'

Hosta

Ilość:
14,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształtach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Doskonale sprawdzają się sadzone w grupach z innymi funkiami jak również w kompozycji z żurawkami, brunnerami, rodgersjami, języczkami, bergeniami, kokoryczami czy miodunkami.

 

Odmiana 'Golden Waffles' charakteryzuje się zaokrąglonymi liśćmi w jednolitym kolorze. Młode są zielonkawo-żółte, dorosłe złoto-żółte. Funkia ta pięknieje wraz z wiekiem, liście nie tylko zyskują na intensywności barwy ale też stają się silnie  karbowane. Odmiana docelowo osiąga 40-50 cm wysokości prz 60 cm szerokości, tworząc ładną kępkę. W lipcu i sierpniu pojawiają się białe, pachnące kwiaty.

 

Funkie dobrze czują się posadzone na zarówno w pojeminikach stojących, na rabatach czy w okolicach oczka wodnego. Stanowisko powinno być półcieniste lub zupełnie zacienione, a gleba żyzna i przepuszczalna. Są to rośliny mało wymagające i całkowicie mrozoodporne.
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1,25 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

 

Główne zalety funkii 'Golden Waffles':
  Dekoracyjne złoto-żółte karbowane liście
  Białe kwiaty pojawiają się od VII do VIII
  Odporna na przypalanie przez promienie słoneczne
  Tworzy zgrabne barwne kępy
Podstawowe informacje:
           
  biały VII - VIII 40-50 cm półcień, cień 1,25 l