Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Hakonechloa 'Mulled Wine'

Hakonechloa macra

Dostępne:
Dostępny od czerwca
Producent:
GZ1
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

POWIEW ORIENTU

 

 

Hakonechloa 'Mulled Wine' - sadzonki z polskiej szkółki

 

Hakonechloa to wspaniała trawa ozdobna, która może być prawdziwą ozdobą ogrodu czy też kompozycji pojemnikowej. 'Mulled Wine' to tegoroczna nowość, która tworzy okazałe foremne kępy. Latem wybarwia się na biało-zielono i upodabnia się do odmiany 'Aureola'. W dalszej części sezonu wybarwia się znacznie mocniej do pięknie kontrastującego koloru czerwono-bordowego. Stanowi ona doskonałe uzupełnienie nasadzeń na rabatach jak i w pojemnikach.

 

Jak uprawiać hakonechloę 'Mulled Wine'

 

Jest to roślina mało wymagająca o niewielkich wymaganiach glebowych. Najlepiej czuje się sadzona w podłożu żyznym, próchnicznym, przepuszczalnym o lekko kwaśnym odczynie.  Lubi stanowiska słoneczne, osłonięte i zaciszne. Jest mrozoodporna jednakże w bardzo mroźne lub bezśnieżne zimy powinna być okrywana. Należy do roślin mało podatnych na choroby oraz szkodniki. 

 

Gdzie sadzić hakonechloę 'Mulled Wine'

 

Doskonale sprawdza w ogrodach z przewagą dzikich traw (np. w kompozycji z turzycami, kostrzewami czy miskantami). Można saddzić ją równieżna froncie rabat czy w ogrodach orientalnych. Ładnie wygląda w otoczeniu żurawek, funkii czy języczek. Potrafi nadać charakteru mniej eksponowanym miejscom ogrodu. Egzemplarze uprawiane w pojemnikach warto ustawiać na balkonach, tarasach i wzdłuż nawierzchni. Pasuje do nowoczesnej architektury. 

 

 

Sadzonki hakonechloi oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedsatawia przykładową oferowaną sadzonkę w sezonie.

 

Główne zalety hakonechloi 'Mulled Wine' :
  Wspaniała trawa doda lekkości każdej ogrodowej kompozycji
  Jesienią liście przebarwiają się na czerwono-bordowy kolor
  Wspaniale komponuje się z żurawkami i funkiami
  Całkowicie mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  ozdobna
z liści
- 20 - 25 cm słońce, półcień 1 l


 

 


Brak produktów

Ten produkt nie posiada produktów powiązanych

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy