Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

F-J

Jeżówka 'SunMagic Vintage Pink' | Echinacea

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
19,90 PLN
Ilość

Jeżówka 'SunMagic Vintage Pink' - sadzonki

Jeżówki to niezwykle urodziwe i niebanalne rośliny ogrodowe, które swoją lekkością i kolorami odmieniają każdy zielony zakątek. Ze względu na niskie wymagania, łatwość uprawy i ogromne walory dekoracyjne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. 'Sunmagic Vintage Pink' to wyjątkowa odmiana tej uroczej byliny, która zachwyca nie tylko swoim eleganckim urokiem, ale także subtelnym, vintage'owym różem kwiatów (uwaga - można się w nim zakochać!). Ta piękna roślina ozdobna sprawi, że każdy ogród rozkwita kolorami i stylem.  Najbardziej efektownie wygląda od czerwca do września, kiedy zdobią ją duże kwiatostany o nieco krótszych niż w przypadku większości jeżówek płatkach. Całość wygląda bardzo intrygująco! Dorasta do 45 cm wysokości, co sprawia że pędy kwioatowe się nie pokładają.

Jak uprawiać jeżówkę 'SunMagic Vintage Pink'?

Jeżówka jest byliną łatwą w uprawie. Do prawidłowego wzrostu wymaga jedynie stanowiska słonecznego lub półcienistego oraz przepuszczalnej umiarkowanie wilgotnej gleby. W polskim klimacie jest całkowicie mrozoodporna, jest jedynie wrażliwa na nadmiar wilgoci.  Jeżówki najlepiej rozwijają się na stanowiskach dobrze nasłonecznionych. Kluczem do sukcesu jej uprawy jest dobry drenaż - nie lubią zbyt wilgotnych warunków. Uwielbiają gleby żyzne, dobrze przepuszczalne. Warto usuwać przekwitnięte kwiatostany, aby przedłużyć kwitnienie.

Zastosowanie jeżówki 'SunMagic Vintage Pink'

Z uwagi na niewielkie rozmiary doskonale sprawdza się na obwódkach czy frontach rabat. Wspaniale prezentuje się również w ogrodach naturalistycznych. Sadzona w grupach z innymi jeżówkami tworzy silny efekt kolorystyczny. Równie pięknie wygląda posadzona w otoczeniu takich roślin jak: szałwie, rudbekie, przetaczniki czy kocimiętkiMożna ją również uprawiać na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie.

Główne zalety jeżówki 'SunMagic Vintage Pink':
Niezastąpiona w ogrodach naturalistycznych
Przyciąga motyle!
Bardzo obficie kwitnie
Kwiaty nie pokładają się
Podstawowe informacje:
różowy VI - IX 35-45 cm słońce 1 litr
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Szerokość:35 cm
Wysokość:35-45 cm
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki
Termin kwitnienia:jesień| lato
Kolor kwiatów:różowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Podlewanie:umiarkowane
Okres kwitnienia:VI| VII| VIII| X| XI
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz