Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Przetaczniki

Wyświetlono: 1 – 17 z 17 wyników

Przetaczniki – rośliny do ogrodów naturalistycznych

Przetaczniki należą do bylin ozdobnych, które wyglądają niezwykle romantycznie i sensualnie. Doskonale nadają się do ogródków wiejskich i na rabat w stylu naturalistycznym. Przetacznik wytwarza sztywne pędy, dzięki czemu kwiaty mogą znaleźć zaszczytne miejsce w wazonach w każdym domu. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem przetaczników do swojego ogrodu, to przejrzyj ofertę naszego sklepu internetowego.

Gdzie uprawiać przetaczniki?

Przetaczniki należą do roślin, które nie mają dużych wymagań pod względem miejsca, w którym będą rosły. Lubi nasłonecznione stanowiska i lekko wilgotną glebę z przepuszczalnym podłożem. Przetaczniki bardzo dobrze rosną na lekko kwaśnej glebie. Jeśli zdecydujemy się posadzić te rośliny na mocno nasłonecznionych stanowiskach, to należy pamiętać, że w okresie dużej suszy konieczne będzie regularne podlewanie przetaczników. Brak dostępu do wody może skutkować zasychaniem liści, a także wcześniejszym zakończeniem okresu kwitnienia. Rośliny te osiągają około 50 cm wysokości, dlatego wybierając dla nich docelowe miejsce, należy wziąć pod uwagę wysokość innych roślin. Co ciekawe oprócz walorów estetycznych przetaczniki są znane również ze swoich właściwości leczniczych. Napary z tych roślin doskonale sprawdzają się w przypadku wysokiego cholesterolu i wspomagają metabolizm.

Przetaczniki – pielęgnacja i wymagania

Przetaczniki to rośliny, które nie wymagają zbyt wielkiej pielęgnacji, jednak podczas kwitnienia należy obcinać zasychające kwiatostany, ponieważ pobudzi to rośliny do kolejnego kwitnienia. Przetaczniki są bylinami mrozoodpornymi i nie potrzebują dodatkowych osłon na zimę. Co ciekawe rośliny te bardzo dobrze wyglądają zimą, co wpływa na to, że wiele osób decyduje się na sadzenie ich we własnych ogrodach. Przetaczniki najczęściej sadzone są w gruncie, jednak można je również sadzić w skrzynkach balkonowych, a także na tarasach, gdzie roztaczają romantyczną aurę i tworzą tajemniczy klimat.

Odmiany przetaczników – stwórz swój wymarzony ogród!

Te piękne rośliny, jakimi są przetaczniki, to wymarzone rośliny ogrodowe dla osób, które nie mają doświadczenia w uprawie roślin. Obecnie w ofercie naszego sklepu znaleźć można odmiany:

To tylko kilka propozycji z wielu odmian, jakimi dysponujemy. Przejrzyj naszą ofertę i zakochaj się w przetacznikach. Stwórz wspaniałą atmosferę swoim ogrodzie, dzięki wykorzystaniu przepięknych przetaczników. Przetaczniki to wspaniałe rośliny na rabaty, ale także na obwódki i w okolice murków. Skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego i dokonaj zakupu sadzonek tych pięknych roślin.