Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

F-J

Jeżówka 'White Pearl' | Echinacea

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
19,90 PLN
Ilość

Jeżówka 'White Pearl' - sadzonki

Jeżówki to niezwykle urodziwe i niebanalne rośliny ogrodowe, które swoją lekkością i kolorami odmieniają każdy zielony zakątek. Ze względu na niskie wymagania, łatwość uprawy i ogromne walory dekoracyjne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. 'White Pearl' to szczególnej urody kompaktowa odmiana o wyjątkowo licznych śnieżnobiałych kwiatach osiągająca do 45 cm wysokości. W całej okazałości możemy podziwiać ją od czerwca do września kiedy to ponad cimnozielonymi liśćmi ukazują się przepięknej urody kwiatostany. Bylina przyciąga mnóstwo owadów zapylających, które regularnie odwiedzają jej miododajne, pięknie pachnące kwiaty. Jeżówka 'White Pearl' to niezbędny element każdej słonecznej rabaty bylinowej. Zachwyca swoją fascynującą strukturą, niezawodnym, bujnym kwitnieniem, a dzięki stonowanej kolorystyce doskonale komponuje się z każdym ogrodowym otoczeniem. Najbardziej imponująco prezentuje się, gdy jest sadzona w większych grupach lub towarzystwie innych kolorowych odmian jeżówek.

Jak uprawiać jeżówkę 'White Pearl'?

Jeżówka jest byliną łatwą w uprawie. Do prawidłowego wzrostu wymaga jedynie stanowiska słonecznego lub półcienistego oraz przepuszczalnej umiarkowanie wilgotnej gleby. W polskim klimacie jest całkowicie mrozoodporna, jest jedynie wrażliwa na nadmiar wilgoci.  Jeżówki najlepiej rozwijają się na stanowiskach dobrze nasłonecznionych. Kluczem do sukcesu jej uprawy jest dobry drenaż - nie lubią zbyt wilgotnych warunków. Uwielbiają gleby żyzne, dobrze przepuszczalne. Warto usuwać przekwitnięte kwiatostany, aby przedłużyć kwitnienie.

Zastosowanie jeżówki 'White Pearl'

Z uwagi na niewielkie rozmiary doskonale sprawdza się na obwódkach czy frontach rabat. Wspaniale prezentuje się również w ogrodach naturalistycznych. Sadzona w grupach z innymi jeżówkami tworzy silny efekt kolorystyczny. Równie pięknie wygląda posadzona w otoczeniu takich roślin jak: szałwie, rudbekie, przetaczniki czy kocimiętkiMożna ją również uprawiać na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie.

Główne zalety jeżówki 'White Pearl':
Kwitnie od VI do IX wydając mnóstwo białych kwiatów
Przyciąga motyle!
Doskonała pozycja na obwódki oraz fronty rabat
Łatwa w uprawie i odporna na choroby
Podstawowe informacje:
biały VI - IX 35-45 cm słońce 1 litr
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Szerokość:30 cm
Wysokość:35-45 cm
Kolor kwiatów:biały
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki
Termin kwitnienia:jesień| lato
Podlewanie:przeciętne
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Okres kwitnienia:VII| VIII| X| XI
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz