Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Języczka pomarańczowa 'Midnight Lady'

Ligularia denata

Ilość:
16,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

CUDNA JĘZYCZKA O CIEMNYCH LIŚCIACH

 

Przedstawiamy Państwu nową, niezwykle oryginalną odmianę języczki o wspaniałych ciemnych liściach oraz żółtych kwiatach, które przyciągają mnóstwo motyli! Oferowana języczka osiąga 90 cm wysokości i tworzy duże, okrągłe kępy brązowo-czarnych liści.


Szczególnie ozdobnie prezentuje się w w środku lata (lipiec -sierpień) kiedy to ze środka rośliny wyrastają wysokie i sztywne łodygi, na końcu których osadzone są żółto-złote kwiaty. Kompozycja kwiatów i liści tworzy niezapomniany efekt kolorystyczny obok, którego nikt nie przejdzie obojętnie!

'Midnight Lady' jest odmianą, która okazale wygląda na rabatach, w okolicach oczek wodnych jak również w nasadzeniach pojemnikowych. Lubi towarzystwo bergeni, żurawek, rodgersji czy funkii  Języczka jest łatwa w uprawie. Dobrze czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Gleba powinna by wilgotna, żyzna i przepuszczalna. Jest w pełni mrozoodporna.

CIEKAWOSTKA: Potocznie języczkę nazywa się "uszami słonia" z uwagi na kształt oraz wielkość liści.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie  przedstawia przkładową oferowaną przez nas sadzonkę 

 

Główne zalety języczki 'Midnight Lady' :
  Rzadka i niezwykle cenna odmiana
  Wspaniałe brązowo-czarne liście 
  W okresie VII-VIII roślinę zdobią żółte kwiaty
  Przyciąga motyle do ogrodu
Podstawowe informacje:
           
  złoto-żółte VII - VIII   80-90 cm słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy