Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Judaszowiec południowy

Cercis siliquastrum

Ilość:
34,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

Judaszowiec południowy to w naszym kraju dość rzadko spotykany krzew o wzniesionym i zaokrąglonym pokroju, dorastający do około 6 metrów wysokości. Purpurowe kwiaty pojawiają się pod koniec kwietnia i obficie zdobią pędy, koronę a nawet pień rośliny. Kwiaty mają lekko słodkawy smak i są jadalne - mogą być prawdziwym hitem naszych potraw. Po przekwitnięciu pojawiają się duże, błyszczące, skórzaste liście w kształcie serca. Początkowo matowozielone liście jesienią przebarwiają się na złoty kolor.

 

 

Jak uprawiać judaszowca

 

Uprawiając judaszowca należy zwrócić uwagę na podłoże w którym mamy zamiar sadzić roślinę. Najlepiej czuje się w glebach żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych i zasobnych w wapno. Dobrze czuje się sadzony na stanowiskach słonecznych, półcienistych osłoniętych przed wiatrem. Młodsze egzemplarze zalecamy okrywać na zimę ponieważ mogą przemarznąć. Nie wymaga cięcia, jedynie wycinamy uschnięte lub przemarznięte pędy.
 
 

Gdzie sadzić judaszowca

 

Ze względu na fantastyczne walory dekoracyjne judaszowiec dobrze sprawdzi się jako drzewko soliterowe, w ogródkach przydomowych, na rabacie lub w ogrodzie o tematyce orientalnej.
 


Sadzonki judaszowca południowego oferujemy w pojemniku 3 litrowym

 

Główne zalety judaszowca południowego:
  Rzadki i niezwykle oryginalny krzew
  Przepiękne purpurowe kwiaty
  Ogromna ozdoba rabat i ogrodów przydomowych
  Jadalne kwiaty
Podstawowe informacje:
           
  purpurowy IV-V do 6 m słońce, półcień 3 l