Już jest! Oferta na sezon 2018 jest już gotowa. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych z terminem rezlizacji na wiosnę.Krwawnik pospolity 'Red Velvet''

Achillea millefolium-2l

Ilość:
12,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

OGNISTA NOWOŚĆ

 

Krwawnik pospolity to mało wymagająca bylina o wyprostowanych sztywnych pędach, na których osadzone są soczystozielone liście. Szczególnie efektownie prezentuje się w okresie kwitnienia.

Odmiana Red Velvet' osiąga w trakcie kwitnienia do 50 cm wysokości. W okresie od lipca do października ponad liśćmi ukazują się efektowne wielobarwne koszyczki kwiatowe w burgundowym kolorze, które zebrane są płaskie baldachogrona. Można je wykorzystać zarówno do nasadzeń na rabatach, w ogrodach skalnych jak i  pojemnikach stojących. Ponadto jest to roślina, która doskonale nadaje się na kwiat cięty. Bardzo ładnie wygląda w otoczeniu innych krwawników jak również w kompozycji z jeżówkami, odętkami, rudbekiami czy przetacznikami.

Dobrze czuje się praktycznie na każdej glebie (nawet suchej i piaszczystej). Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Usuwając przekwitłe kwiaty możemy znacznie przedłużyć kwitnienie.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

 

Główne zalety krwawnika 'Red Velvet':
  Efektowne burgundowe kwiaty od VII do X
  Doskonała na kwiat cięty oraz suszki
  Odporna, mało wymagająca (rośnie nawet w glebie suchej i jałowej)
Podstawowe informacje:
           
  burgundowy VII - X 40 - 50 cm słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy