Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Miskant chiński 'Gracillimus'

Miscanthus sinensis

Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

Miskant 'Gracillimus' to cenna mrozoodporna odmiana tworząca kępy o wysokości do 1,20 m przy podobnej średnicy. Różowobrązowe kwiatostany stanowią prawdziwą ozdobę tej niebanalnej trawy od drugiej połowy lata aż do końca sezonu. Pięknie wyglądają także zimą kołysząc się na wietrze.. Ceniona ze względu na fantastyczny wachlarzowy pokrój dzięki łukowato wygiętym pędom.

 

Preferuje gleby żyzne, lekko kwaśne lub obojętne, stale wilgotne. Nie lubi miejsc suchych lub podmokłych. Sadzić na stanowisku słonecznym, osłoniętym.


Wysokie trawy nadają każdemu ogrodowi szczególnego charakteru. Wyglądają niezwykle urokliwie kołysane przez wiatr. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie -  świetnie prezentują się pojedynczo, jak i sadzone w grupie. Można łączyć je z innymi trawami czy kontrastowo - kolorystycznie i ze względu na pokrój – bylinami. Można sadzić na dużych rabatach, przy murach, w narożnikach ogrodów, przy zbiornikach wodnych.
 

 

Sadzonki miskanta Gracillimus oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety miskanta chińskiego 'Gracillimus' :
  Wspaniałe, różowobrązowe kwiatostany
  Wachlarzowaty pokrój
  Roślina o szerokim zastosowaniu
  Idealnie komponuje się  z innymi trawami  
Podstawowe informacje:
           
 

różowo-
brązowy

VIII - X do 1,2 m słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy