Miskant chiński 'Punktchen'

Miscanthus sinensis

Ilość:
15,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

DWUBARWNA PIĘKNOŚĆ


Bardzo efektowna trawa, tworząca duże, gęste kępy o wysokości 1,5-1,8 m (do 2, 2 m z kwiatostanem). Charakterystyczne ozdobne liście – zielone, poprzecinane żółto-kremowymi dość szerokimi paskami, wyprostowane. Od sierpnia do października pojawiają się niezwykle efektowne kwiatostany, wyglądające jak puszyste pióropusze barwy czerwonawej. Z czasem przebarwiają się na srebrzysto i nadają się do cięcia oraz suszenia.

Preferuje gleby żyzne, próchniczne, stale wilgotne. Można go sadzić na stanowisku słonecznym lub lekko ocienionym.  Młodsze rośliny najlepiej zabezpieczyć na zimę.

Wysokie trawy nadają każdemu ogrodowi szczególnego charakteru. Wyglądają niezwykle urokliwie kołysane przez wiatr. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie -  świetnie prezentują się pojedynczo, jako akcenty w eksponowanych miejscach; jak i sadzone w grupie. Można łączyć je z innymi trawami czy kontrastowo - kolorystycznie i ze względu na pokrój – bylinami. Można sadzić na dużych rabatach, przy murach, w narożnikach ogrodów, przy zbiornikach wodnych.
 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety miskanta chińskiego 'Punktchen' :
  Pstre liście
  Efektowne puszyste kwiatostany
  Zwarty wzniesiony pokrój
  Idealnie komponuje się  z innymi trawami  
Podstawowe informacje:
           
  czerwnonawy-
później srebrzysty
VIII - X do 2,2 m słońce, półcień 2l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy