Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Nowość
K-N

Nachyłek okółkowy 'Sunstar Rose'| Coreopsis verticillata

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
16,90 PLN
Ilość

Nachyłek okółkowy 'Sunstar Rose'

Nowa, wspaniała odmiana o wyjątkowo długim okresie kwitnienia i zwartym, kompaktowym pokroju, wyróżniająca się olśniewającymi, dwukolorowymi kwiatami. Nachyłek okółkowy 'Sunstar Rose' osiąga do 30-35 cm wysokości przy 45 cm szerokości, tworząc gęste kępy wąskich, zielonych, pierzastych liści. Roślina jest ceniona za obfite i długotrwałe kwitnienie, łatwą uprawę oraz piękną kolorystykę. W okresie od czerwca do września, ponad ulistnieniem, pojawiają się urocze kwiaty o cudownym ubarwieniu. Delikatne, aksamitne płatki w intensywnej różowej barwie z białymi akcentami na końcach otaczają niewielki, żółto-brązowy środek

Bylina doskonale zdobi słoneczne miejsca w ogrodzie, tworząc efektowne, barwne kępy, szczególnie, gdy jest posadzona w większych grupach. Dzięki temu, że starsze kwiaty po zaschnięciu opadają, roślina przez cały czas kwitnienia wygląda czysto.

Jak uprawiać nachyłek okółkowy 'Sunstar Rose'?

Nachyłek okółkowy 'Sunstar Rose' to roślina łatwa w pielęgnacji, z którą powinni poradzić sobie nawet początkujący ogrodnicy. Najlepiej rośnie na ciepłych, nasłonecznionych stanowiskach. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i przepuszczalna, nachyłki nie lubią ciężkich i zbitych podłoży. W pierwszym roku uprawy, warto zadbać o okrycie rośliny przed nadejściem zimy (np, gałązkami świerkowymi). Dzięki tym prostym zabiegom, nachyłek 'Sunstar Rose' zachowa zdrowie i piękny wygląd przez długi czas.

Zastosowanie nachyłka okółkowego 'Sunstar Rose'

Wspaniale sprawdza się na słonecznych rabatach, obwódkach i w ogrodach skalnych. Tworzy niesamowity efekt wizualny, zwłaszcza gdy jest sadzony w większych grupach, tworząc efektowne, kolorowe kępy. Świetnie łączy się z letnimi niewysokimi bylinami, jak choćby przetaczniki, niskie dzielżany czy kolorowe gailardie. 'Sunstar Rose' doskonale sprawdza się także w uprawie w pojemnikach, co czyni go wszechstronnym dodatkiem do ogrodowej aranżacji. 

Główne zalety nachyłka okółkowego 'Sunstar Rose':
Nowa kompaktowa odmiana o bardzo obfitym kwitnieniu
Dwubarwne kwiaty
Odmiana samoczyszcząca - przekwitnięte kwiaty opadają
Bardzo długo kwitnie
Podstawowe informacje:
różowo-biały VI - IX 35 cm słońce 1 litr
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Wysokość:35 cm
Szerokość:45 cm
Kolor kwiatów:biały| różowy
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki
Okres kwitnienia:IX| VI| VII| VIII
Termin kwitnienia:jesień| lato
Podlewanie:przeciętne
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz