SZYBKA WYSYŁKA - zamówienia realizujemy w terminie do 3 dni roboczych.

Gailardie

Wyświetlono: 1 – 7 z 7 wyników

Gailardia - uprawa, pielęgnacja i zimowanie

Gailardia inaczej dzianwa to roślina z rodzaju astrowatych. Możemy wyróżnić 30 gatunków tej byliny. Są to rośliny jednoroczne, dwuletnie i wieloletnie. Łodygi byliny osiągają do 80 cm wysokości. Średnica kwiatów wynosi aż 8 cm. Charakterystyczną cechą gailardii są kwiaty o intensywnym zabarwieniu. Występują w kolorach żółtych, czerwonych, pomarańczowych, purpurowych i w różnobarwnej kolorystyce. W okresie kwitnienia doskonale prezentują się w ogrodach i flakonach. 

Jak uprawiać gailardię w ogrodzie?

Gailardie to sadzonki, które doskonale radzą sobie w klimacie umiarkowanym. Są odporne na zmiany pogody i trudne warunki atmosferyczne, takie jak mróz, upały, a nawet suszę. Sadzi się je w glebach przepuszczalnych w rozsadach o odległości 30 cm. To byliny idealne na stanowiska bardzo nasłonecznione. To fantastyczna ozdoba każdego ogrodu, a także ogromna gratka dla owadów zapylających. Choć nowe sadzonki można uzyskać z nasion, to najłatwiejszym sposobem na rozmnożenie rośliny jest podział sadzonki matecznej na mniejsze kępki.

Stwórz ciekawe zestawienie różnobarwnych bylin w swoim ogrodzie i sprawdź, jakie odmiany gailardii dostępne są w naszym sklepie!

Gailardia - pielęgnacja bylin wieloletnich

Najczęstszym miejscem, w którym pojawiają się te rośliny, są ogrody, balkony i tarasy. Bardzo często kwiaty stanowią również ozdobę wnętrz domów, ponieważ doskonale prezentują się w bukietach zdobiących stoły, komody i kominki. Decydując się na ich uprawę gailardii, warto je odpowiednio pielęgnować. Podczas kwitnienia warto dodatkowo zasilić roślinę odpowiednim nawozem wieloskładnikowym. Choć gailardia nie wymaga większych zabiegów, to jednak przed zimą należy ją ściąć przy samej ziemi. Ponadto w okresie kwitnienia roślina ta może wymagać podpórek ze względu na ogromną ilość kwiatów, które mogą okazać się zbyt ciężkie dla łodyg. Brak podpórek może w znaczącym stopniu wpłynąć na prezencję rośliny, ponieważ łodygi mogą się chylić lub łapać pod sporym ciężarem kwiatów

Gailardia - ciekawe odmiany

Gailardia to bylina o barwnych kwiatach, a wspominając o kolorach, nie sposób zapomnieć o najciekawszych odmianach tej rośliny, do których należą:


Wszystkie te odmiany znakomicie znoszą zmiany temperatur. Ich ogromną zaletą jest duża mrozoodporność i fakt, że nie wymagają okrywania na zimę, a ich różnobarwne kwiatostany będą wspaniałą ozdobą każdej rabaty kwiatowej.