Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Produkt wyprzedany
O-S

Odętka wirginijska 'Miss Manners' | Physostegia virginiana

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
15,50 PLN
Ilość

Odętka biała 'Miss Manner'

Jeśli szukasz byliny łatwej w uprawie, kwitnącej przez całe lato, eleganckiej ale nie ekstrawaganckiej, to odętka jest właśnie dla Ciebie. Odętka 'Miss Manners' najładniej zdobi ogród od czerwca do września, gdy na wzniesionych łodygach wyrastają bardzo liczne stożkowate kwiatostany w śnieżnobiałym kolorze. Kwiaty są miododajne i przyciągają mnóstwo pożytecznych zapylaczy!

W przeciwieństwie do większości odmian odętek, Miss Manners ma bardziej zwarty pokrój i nie jest tak bardzo ekspansywna. Osiąga do 60 cm wysokości przy podobnej średnicy.

Jak uprawiać odętkę 'Miss Manner'?

Odętka jest rośliną wyjątkowo łatwą w uprawie. Rośnie najlepiej w wilgotnej, dobrze przepuszczalnej, umiarkowanie żyznej glebie na stanowisku słonecznym lub częściowo zacienionym. Na bardzo żyznych glebach lub w głębokim cieniu pędy mogę się pokłądać. Toleruje gleby mokre i częściowy cień. Po przekwitnięciu przytnij całe pędy kwiatowe, dzięki czemu rośliny są pobudzane do ponownego kwitnienia. Jest to roślina w pełni mrozoodporna.

Zastosowanie odętki 'Miss Manners'

Odętka 'Miss Manners' najładniej wygląda sadzona w grupach na rabatach bylinowych. Świetnie wygląda w połączeniu z innymi odętkami, krwawnikami, krwawnicami czy rudbekiami. Może być także posadzona w bezpośrednim sąsiedztwie zbiorników wodnych. Nadaje się również na kwiat cięty do wazonów. To także doskonały wybór na łąki kwietne czy ogrodu naturalistycznego. Chętnie odwiedzają ją motyle, pszczoły i inne owady zapylające.

Główne zalety odętki 'Miss Manners':
Bardzo dekoracyjne wzniesione białe kwiaty
Utrzymuje bardziej zwartą formę niż większość odmian odętki
Roślina miododajna
Ciekawa propozycja do uprawy na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
biały VI - IX 60 cm słońce, półcień 1 litr
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Szerokość:50 cm
Wysokość:60 cm
Kolor kwiatów:biały
Mrozoodporność:całkowita
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do okolic oczka wodnego| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty| na skalniaki
Okres kwitnienia:IX| VI| VII| VIII
Termin kwitnienia:lato
Podlewanie:przeciętne
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz