Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Nowość
O-S

Perowskia 'Bluesette' | Perovskia

Status: roślina w produkcji
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
17,50 PLN
Ilość
Perowskia łobodolistna to niezwykle oryginalny krzew, który odznacza się małymi, srebrnymi i wąskimi liśćmi o długości około 5 cm. Co więcej pędy są srebrzyście owłosione. Kwiaty i pędy rośliny przypominają bardzo dużą lawendę. Do najbardziej ozdobnych elementów rośliny należą niebiesko-fioletowe kwiaty zebrane  w wiechy, których długość sięga do 50 cm. Pojawiają się pod koniec lata i pozostają do początku jesieni. Cała roślina wydziela aromat; miododajna. 'Bluesette' to nowość, upowszechniana jako pierwsza rozmnażana z nasion odmiana tej rośliny o walorach odmian rozmnażanych wegetatywnie. Łączy wszystkie najlepsze cechy: srebrzyste liście, wczesne kwitnienie, łatwość uprawy, tolerancję na suszę, mrozoodporność i posiada dodatkowe  atuty – kompaktowy i zwarty, gęsty pokrój – osiąga ok 30 cm wysokości. Kwitnie obficie na niebiesko od lipca do jesieni.

Jak uprawiać perowskię 'Bluesette'

Preferuje stanowiska o pełnym nasłonecznieniu oraz raczej suche - dobrze zdrenowane podłoża.  Gleby średnio żyzne. Powinna rosnąć w miejscach osłoniętych od wiatrów. Roślina łatwa w uprawie, niewymagająca.

Gdzie sadzić perowskię 'Bluesette'

Szczególnie pięknie wygląda sadzona w grupach. Idealnie sprawdzi się sadzona na rabatach, skalniakach, ogrodach wrzosowiskowych, zieleni miejskiej. Czarująco wygląda wśród traw i bylin zwłaszcza kontrastujących kolorem. Doskonale nadaje się do uprawy w pojemnikach. 

Sadzonki perowskii oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety perowskii 'Bluesette' :
Zwarta, kompaktowa odmiana
Wczesne i długie kwitnienie
Odmianę można uprawiać w pojemnikach
Małe wymagania
Podstawowe informacje:
niebieski VII - X do 30 cm słońce, półcień 1 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty| na skalniaki
Termin kwitnienia:jesień| lato
Kolor kwiatów:niebieski
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz