Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Nowość
O-S

Pierwiosnek 'Belarina® Ruby Champagne' | Primula

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
18,50 PLN
Ilość

Pierwiosnek Belarina 'Ruby Champagne' - sadzonki

Pierwiosnek 'Ruby Champagne' to zupełnie nowa propozycja należąca do przełomowej serii Belarina. To prawdziwa uczta dla zmysłów, z pachnącymi podwójnymi kwiatami o najbardziej luksusowym, głębokim odcieniu purpury, z delikatnym akcentem bieli na krawędzi każdego płatka. Będzie wyglądać fantastycznie, gdziekolwiek go zasadzisz! Zachwyca nie tylko intensywnym kolorem, ale także obfitością kwiatów i eleganckim pokrojem. W trakcie kwitnienia, które przypada na kwiecień i maj ponad rośliną wyrastają efektowne miniaturowe różyczki.

Roślina tworzy zwarte kępy o kulistym pokroju, osiągając wysokość około 15-20 cm tworząc fenomenalne miniaturowe bukieciki. W trakcie kwitnienia wygląda obłędnie, nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Pomimo swoich niezwykłych walorów dekoracyjnych zimuje bardzo dobrze, co od wielu lat sprawdzamy osobiście wprowadzając do oferty kolejne odmiany.

Jak uprawiać pierwiosnek Belarina 'Ruby Champagne'?

Pierwiosnki z serii Belarina są dość łatwe w uprawie. Najlepiej rośnie na stanowisku półcienistym, chociaż toleruje również średnie nasłonecznienie. Gleba powinna być wilgotna, o dobrej strukturze i przepuszczalności. Wiosną, przed rozpoczęciem okresu wzrostu, można zastosować nawóz wieloskładnikowy do roślin kwitnących. Na tym etapie rozwoju nie stosujemy nawozów azotowych, które mogą sprzyjać bujnej produkcji liści kosztem kwitnienia. W naszym klimacie zimuje bez problemów.

Zastosowanie pierwiosnka Belarina 'Ruby Champagne'

Pierwiosnki Belarina najlepiej sadzić w najbardziej eksponowanych miejscach. Najładniej wyglądają sadzone w grupach (jednorodnych lub zróżnicowanych kolorystycznie) z innymi pierwiosnkami z serii Belarina lub w kompozycjach z niewysokimi bylinami np. żurawkami, brunnerami czy miodunkami. Są tak dekoracyjne, że często sadzi się je również w donicach stojących, które wczesną wiosną stanowią niesamowitą ozdobę np. przy drzwiach wejściowych do domu czy w najbardziej reprzezentacyjnym miejscu balkonu lub tarasu.

Główne zalety pierwiosnka Belarina 'Ruby Champagne':
Wspaniałe pełne purpurowe kwiaty
Nowość w Polsce
Świetnie wygląda sadzona w grupach, w szczególności z innymiu pierwiosnkami z serii Belarina
Odmiana dobrze zimująca
Podstawowe informacje:
purpurowy IV - V 15-20 cm półcień 1 litr
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Wysokość:15-20 cm
Szerokość:20-25 cm
Stanowisko:cień| półcień lub cień
Przedział wysokości:do 20 cm
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki| rośliny okrywowe
Okres kwitnienia:IV| V
Podlewanie:przeciętne
Kolor kwiatów:purpurowy
Termin kwitnienia:wiosna
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz