Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Pierwiosnki

Wyświetlono: 1 – 15 z 15 wyników

Pierwiosnek – uprawa, wymagania i stanowisko

Pierwiosnki zwane są również prymulkami i należą do rodziny pierwiosnkowatych. Dorastają do około 15 cm wysokości i kwitną od końca kwietnia do połowy maja. To ciekawe rośliny bardzo często traktowane są jako jednoroczne, jednak odpowiednia pielęgnacja i wsparcie sprawi, że w ogrodzie będą pojawiać się przez długie lata. Poznaj pierwiosnki dostępne w asortymencie naszego sklepu i spraw, aby Twój ogród wyglądał wyjątkowo każdej wiosny.

Jak sadzić pierwiosnki – pielęgnacja rośliny

Pierwiosnki to rośliny, które do wzrostu potrzebują półcienistego stanowiska i rozproszonego słońca. Niektóre odmiany są w stanie poradzić sobie na mocniej nasłonecznionych stanowiskach. Prymulki najlepiej radzą sobie na przepuszczalnych, gliniastych, wilgotnych i próchniczych glebach. Rośliny te nie wymagają dużego nakładu pracy, dlatego bardzo często pojawia się na wiosennych rabatach. Co kilka lat warto wykopać sadzonki prymulek usunąć i włókniste korzenie, co pozwoli wzmocnić sadzonkę mateczną. To rośliny mrozoodporne dlatego nie trzeba się martwić o dodatkowe okrywanie na zimę.

Wiosenna rabata z pierwiosnkami

Tworząc wspaniałe wiosenne rabaty, nie można zapomnieć o pierwiosnkach, których kolorystyka stanowi ogromny walor dekoracyjny każdego ogrodu. Te wspaniałe rośliny bardzo dobrze radzą sobie w cienistych stanowiskach w otoczeniu wysokich krzewów i drzew. Jednak można spotkać je również na skalniakach, a także rabatach kwiatowych, bo to właśnie one wczesną wiosną urzekają pięknymi i kolorowymi kwiatostanami. Często pierwiosnki pojawiają się również w domach. Wiele osób decyduje się na sadzenie ich w donicach, dzięki czemu wnoszą do pomieszczenia powiew świeżości i są zapowiedzią nadchodzących ciepłych miesięcy. Prymulki bardzo łatwo się rozmnażają z nasion, ale można je również rozdzielić z kępy matecznej.

Najciekawsze odmiany pierwiosnków

Miłośnicy ogrodów często starają się stworzyć rabaty, które są ozdobą całego ogrodu od wcześniej wiosny aż do później jesieni. Jeśli i Ty należysz do tej grupy osób, to poznaj odmiany pierwiastków dostępnych w naszym sklepie:

To ciekawe i wdzięczny rośliny będą stanowić walor dekoracyjny na wiosennych rabatach. Nie czekaj i już teraz wybierz najciekawsze rośliny do swojego ogrodu.