Informujemy, iż wprowadziliśmy do sprzedaży znaczną ilość odmian jeżówek. Kolejne pozycje będziemy udostępniać jak tylko osiągną rozmiary handlowe. Tutaj znajdziesz aktualnie dostępne odmiany.Proso rózgowate 'Shenandoah'

Panicum virgatum

Ilość:
15,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.70 kg

CZERWONA BRYZA
 

'Shenandoah' to ciekawa, lecz rzadko spotykana w ogrodach odmiana prosa o wspaniałej kolorystyce i strzelistym  pokroju. Liście płaskie, początkowo zielone, późnym latem i jesienią przebarwiają się na purpurowo. Dopełnieniem są pojawiające się w VII-VIII czerwonawe, pierzaste, luźne kwiatostany tworzące zwiewną chmurkę
 
Roślina łatwa w uprawie, dorastająca do 120-150 cm w czasie kwitnienia, tolerancyjna wobec gleby, ale preferuje lekkie, przepuszczalne, próchnicze i wilgotne podłoże. Dobrze czuje się w miejscach nasłonecznionych do lekko zacienionych. Odporna na suszę i mróz. Wiosną należy przyciąć nisko pędy, można to zrobić już jesienią ale po przekwitnięciu nadal ładnie się prezentuje, dlatego  pozostawiamy ją na rabacie by zdobiła ogród w okresie zimy.
 
Można sadzić pojedynczo lub w grupach. Doskonale sprawdza się jako parawan do przesłonienia części ogrodu lub tło dla innych roślin. Polecana do ogrodów naturalistycznych, ogrodów skalnych, okolic oczek wodnych, zbiorników. Będzie doskonałym uzupełnieniem rabat z bylinami kwitnącymi latem (np.:dzielżany, gailardie, przetaczniki, słoneczniki, floksy czy rudbekie) i jesienią (sadźce, astry czy rozchodniki). Równie malowniczo zaprezentuje się w towarzystwie krzewów (np.: trzmielina oskrzydlona, berberysy) czy z innymi trawami.
Nadaje się na bukiety, ładnie prezentuje się zaraz po ścięciu jak i po zasuszeniu. Z uwagi na intensywny kolor źdźbeł idealnie nadaje się do tworzenia kontrastowych kompozycji.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej sadzonki.

 

Główne zalety prosa rózgowatego 'Shenandoah':
  Wspaniała czerwono-purpurowa kolorystyka
  Łatwe w uprawie, mrozoodporne
  Idelnie komponuje się z innymi trawami
  Nadaje się na bukiety, również po zasuszeniu
Podstawowe informacje:
           
  odcienie różu, czerwieni
i brązu
VII-VIII 120-130 cm słońce 2 l