Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Różanecznik 'Calsap'

Rhododendron

Ilość:
29,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

Niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju, zapierające dech w piersiach. Wielokrotnie zdarzało nam się tak określać gaj kwitnących różaneczników. Z pewnością należą one do najbardziej widowiskowych roślin i bez wątpienia powinny zagościć w Państwa ogrodach.

 

Różanecznik 'Calsap' to niezwykle atrakcyjny i niezawodny krzew o wzniesionym  pokroju.  Po 10 latach osiąga 1,5 - 2 m wysokości i 1,5 m szerokości.  Liście - grube, skórzaste, ciemnozielone są ozdobą przez cały rok. Zakwita w maju wytwarzając przepiękne białe kwiaty z jasnoliliowym odcieniem i ozdobnymi dużym bordowymi oczkami na górnych płatkach. Podczas pełnego rozkwitu wygląda niezwykle widowiskowo.
 
Rododendrony najlepiej czują się w glebach kwaśnych (dla wzbogacenia podłoża można dodać torfu z domieszką ziemi kompostowej i piasku), zacisznych, półcienistych i zacienionych zakątkach ogrodu. Najlepiej sadzić je w eksponowanych miejscach ogrodu w otoczeniu innych rododendronów, azalii, kiścieni czy pierisów. Gorąco polecamy! 

 

 

Sadzonki rododendrona Calsap oferujemy  w pojemniku 3 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki.

 

Główne zalety różanecznika 'Calsap':
  Jedna z najbardziej widowiskowych roślin ogrodowych
  Idealnie komponuje się z innymi rododendronami czy kiścieniami
  Przepiękne białe kwiaty z bordowymi oczkami
  Doskonały do nasadzeń w eksponowanych miejscach ogrodu
Podstawowe informacje:
           
  biały
z bordowym oczkiem
V - VI 2 m półcień, cień 3l

 


Brak produktów

Ten produkt nie posiada produktów powiązanych

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy