Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Rozplenica japońska 'Hameln' (doniczka 1 litrowa)

Pennisetum alopecuroides-1l

Ilość:
17,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.30 kg

PRZEPIĘKNY JESIENNY BUKIET!

 

Jeśli szukasz oryginalnej trawy ozdobnej nie tylko z liści, ale także z kwiatów, polecamy piórkówkę Hameln. To jedna z najpiękniejszych traw ozdobnych uprawianych w polskich ogrodach. W przeciwieństwie do wielu odmian piórkówek, dobrze zimuje w naszym klimacie.

Odmiana Hameln dorasta w trakcie kwitnienia do 90 cm wysokości. Oprócz kwiatów zdobią ją wąskie zielone liście, które jesienią przebarwiają się na pomarańczowo-brązowo. Kwiaty pojawiają się na roślinie od lipca, aż do października. W trakcie rozwoju przybierają różne barwy - od białego przez srebrno-różowego, aż po brązowy. Dorosłe egzemplarze wydają nawet do 100 kwiatów w ciągu sezonu!

Cenna ze względu na fakt, iż zakwita jako pierwsza z rozplenic. Sadzimy ją w ogrodach naturalistycznych, w grupach z innymi trawami ozdobnymi. Może być także uprawiana jako roślina pojemnikowa. Lubi stanowiska słoneczne i żyzną glebę.

 

Sadzonki rozplenicy Hameln oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze w sezonie

 

 

Główne zalety piórkówki 'Hameln':
  Dorosłe rośliny wydają nawet do 100 kwiatów
  Kwiaty i liście przebarwiają się na jesieni
  Odmiana zimująca w naszym klimacie.
Podstawowe informacje:
           
  biało-srebrno-
brązowy
VII-X do 90 cm słońce, półcień 1 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy