Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Nowość
O-S

Rudbekia Littlebeckia 'Sunrise' | Rudbeckia hirta

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
17,90 PLN
Ilość

Rudbekia Littlebeckia 'Sunrise'

Littlebeckia to zupełnie nowa seria rudbekii nowej generacji o kompaktowym pokroju i oszałamiającej obfitości kwitnienia. 'Sunrise' tworzy gęste okrągłe bukiety wielobarwnych kwiatów z palety złotego, brązowego i czerwonego. Od czerwca do październnika kwiaty mienią się oszałamiającymi kolorami przypominającymi wschodzące słońce. Zarówno łodygi, jak i liście zielone pokryte są delikatnym meszkiem.

Rośliny bardzo dobrze się krzewią tworząc bardzo elegancki, zwarty pokrój. Osiągają do 40 cm wysokości przy niewiele mniejszej średnicy. Dzięki swoim urokliwym barwom przyciąga barwne motyle. Kwiaty doskonale sprawdzają się jako cięte, długo utrzymując świeżość w wazonie wprowadzając do pomieszczenia sielski klimat.

Jak uprawiać rudbekię Littlebeckia 'Sunrise'?

Należy wybrać dla niej stanowisko ciepłe i słoneczne. Gleba powinna być średnio żyzna, przepuszczalna, próchnicza, podłoże wilgotne o lekko kwaśnym odczynie. Latem nie lubi przesychania ziemi, w okresie suszy rośliny wymagają podlewania. Jest tolerancyjna na nieco uboższe w składniki odżywcze gleby. Zniesie każdy rodzaj podłoża, choć im jest żyźniejsza, tym ładniej kwitnie. Jest rośliną o niskiej wytrzymałości na mróz (do -17°C.), dlatego wymaga okrywania na zimę lub uprawy w pojemniku i zabierania na zimę do pomieszczenia. Gdy zaczną pojawiać się pierwsze liście warto ją nawieźć nawozem wieloskładnikowym. Jesienią lub wczesną wiosną, przed rozpoczęciem wzrostu, zalecane jest oczyścić kępę z zeszłorocznych, martwych pędów, aby zrobić miejsce świeżym przyrostom. Należy przyciąć jej suche pędy tuż nad ziemią.

Zastosowanie rudbekii Littlebeckia 'Sunrise'

Rudbekia Littlebeckia 'Sunrise' fantastycznie sprawdzi się jako roślina pojemnikowa, zdobiąc od czerwca aż do pierwszych przymrozków balkon lub taras. Ze wsględu na nieduże rozmiary może być także posadzona na froncie rabaty, gdzie złapie więcej słońca. Wspaniale sprawdza się sadzona w grupach po kilka czy kilkanaście sztuk lub w wielobarwnych kompozycjach ogrodowych. Często uprawia się je w ogrodach wiejskich i przydomowych. Nie mogą przejść obok niej obojętnie miłośnicy kompozycji naturalistycznych. Ze względu na długie kwitnienie i sztywne pędy może być sadzona w dużych grupach po 10-20, tworząc całe łany kwietne. Dobrze wygląda sadzona przy ogrodzeniach, wzdłuż ścieżek, przy murach i ścianach.  Jest ciekawą alternatywą dla jeżówek lub może być dodatkiem do ich kolekcji. Może być także sadzona z innymi gatunkami rudbekii, dla kontrastu o ciemnym zabarwieniu kwiatów, podkreśli wtedy jej barwę. Najlepiej komponuje się w towarzystwie z innym bylinami, np. nachyłkami, przetacznikami, tawułkami, liatrami, żurawkami, trytomami oraz z dzielżanami.  Można ją także uprawiać w pojemnikach, kwietnikach, jako ozdobę balkonów i tarasów. Rudbekia nadaje się również na kwiat cięty, długo zachowuje świeżość w wazonie, oraz do suchych bukietów.  Stanowi wspaniałe uzupełnienie niewysokiej rabaty.

Główne zalety Rudbekii Littlebeckia 'Sunrise':
Wspaniały kompaktowy pokrój
Duże wielobarwne kwiaty w odcieniach wschodzącego słońca
Idealna do kompozycji naturalistycznych
Łatwa w uprawie
Podstawowe informacje:
złoto-pomarańczowo-
-brązowy
VI - X 40 cm słońce 1 litr
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Szerokość:25 cm
Wysokość:40 cm
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do pojemników| na kwiat cięty| na rabaty| na skalniaki
Okres kwitnienia:IX| VI| VII| VIII| X
Termin kwitnienia:jesień| lato
Kolor kwiatów:pomarańczowy| żółty
Podlewanie:przeciętne
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Mrozoodporność:wymaga okrycia
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz