Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Nowość
Produkt wyprzedany
O-S

Słonecznik 'Flying Saucers' | Helianthus

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
17,90 PLN
Ilość
Słonecznik 'Flying Saucesr’ jest długowieczną byliną z rodziny Asteraceae. To okazała i wytrzymała roślina wieloletnia, cechująca się długim i obfitym kwitnieniem oraz niewielkimi wymaganiami. To bylina silnie rosnąca, tworzy blisko 120 centymetrową, zwartą, gęstą, krzaczastą kępę, do 140 cm szerokości. Na uwagę zasługują pojawiające się na szczycie kępy od czerwca przepiękne, duże, złotożółte, koszyczki kwiatów, które - gdy są po przekwitnięciu systematycznie usuwane - będą pojawiać się aż do września. Kwiaty osadzone na wierzchołkach pędów gęsto pokrywają całą roślinę. Osiągają średnice do 10 cm.
Ma gęste ulistnienie, odznacza się szorstko owłosionymi, ciemnozielonymi, jajowatymi, spiczastymi i ząbkowanymi liśćmi. Liście o kształcie wąsko lancetowatym, średniej wielkości, są wyraźnie unerwione. Łodygi ma silne, wyprostowane, sztywne i z łatwością utrzymuje na sobie dorodne kwiaty. Doskonale czuje się na stanowisku słonecznym, ciepłym, osłoniętym od wiatru, zniesie też niewielki półcień.  Gleba powinna być przepuszczalna, próchnicza, żyzna, lekko wilgotna, toleruje przeciętną ogrodową – nie ma szczególnych wymagań. Unikać należy gleb szybko przesychających, gdyż nie najlepiej znosi suszę. 
Roślina jest świetnym wyborem na mieszane rabaty, idealna do ogrodów przydomowych, do ogrodów naturalistycznych, rustykalnych, parków, do dużych nasadzeń oraz jako środek lub tył rabaty bylinowej, stworzy ładne tło dla niższych bylin. Dobrze wygląda również w ogrodach w stylu wiejskim. W grupie roślin i jako soliter. Wabi motyle. Doskonały też na kwiat cięty – zachowuje dużą trwałość w wazonie. Roślina niekłopotliwa i bardzo atrakcyjna, a przy tym mrozoodporna i odporna na choroby. Słoneczniki ozdobne bardzo dobrze reagują na częste odmładzanie i przesadzanie na nowe miejsce. Z uwagi na dużą masę oraz długi okres kwitnienia powinniśmy zasilić je wiosną nawozem pełnoskładnikowym, zaś przed kwitnieniem nawozem o zmniejszonej ilości azotu.

Sadzonki słonecznika Flying Saucers oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety słonecznika 'Flying Saucers' :
Przepiękna bylina o żółto-złotych kwiatach o średnicy 10 cm
Długo i obficie kwitnie: od VI do IX
Mało wymagająca, łatwa w uprawie, mrozoodporna
Bardzo ładnie prezentuje się w większych grupach na rabatach
Podstawowe informacje:
żółto-złoty VI-IX 120 cm słońce, półcień 2 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Stanowisko:cień| półcień lub cień| słońce lub półcień
Przeznaczenie:do okolic oczka wodnego| do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki
Kolor kwiatów:różowy
Termin kwitnienia:wiosna

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz