Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Nowość
Bestseller
O-S

Szałwia omszona 'Carina' | Salvia x hybrida

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
16,90 PLN 16,90 PLN
Ilość
Wielkość doniczki

Szałwia 'Carina'

Bardzo ciekawa nowa hybrydowa odmiana szałwii o przepięknych jasnoniebieskich kwiatach (nikt nie przejdzie obok nich obojętnie). Zakwita dość wcześnie, w czerwcu i kwiaty utrzymują się do lipca. Po przekwitnięciu należy ją przyciąć, dzięki czemu we wrześniu możemy cieszyć się jej kwiatami ponownie. Liście odmiany Carina są inne niż w przypadku szałwii omszonych - mają kształt bardziej wydłużony i są mocno postrzępione, przypominające nieco liście perovskii czy werbeny. Odróżnia się także nieco luźniejszym pokrojem i większą siłą wzrostu. Doceniona ze względu na obfitość kwitnienia i miododajność. Prawdziwy hit wczesnoletniej rabaty!

Jak uprawiać szałwię 'Carina'?

Najlepszym stanowiskiem dla szałwii są miejsca dobrze nasłonecznione, choć w lekkim cieniu też świetnie dają sobie radę. Szałwia jest stosunkowo odporna na suszę, ale w okresach długotrwałych okresów bezdeszczowych warto zadbać o stałe zwilżanie gleby. Szałwia jest tolerancyjna co do gleby, choć najlepiej czuje się w miejscach o glebie przepuszczalnej. Warto pamiętać o przycinaniu przekwitniętych kwiatostanów, co pobudza roślinę do ponownego kwitnienia. Jest rośliną w pełni mrozoodporną i nie wymaga okrywania na zimę. Jak większość bylin traci część nadziemną na zimę i wiosną wypuszcza nowe przyrosty.

Zastosowanie szałwii 'Carina'

Sadzonki szałwii 'Carina' doskonale czują się na rabatach, obwódkach jak i w nasadzeniach pojemnikowych. Ładnie prezentuje się w otoczeniu krwawników, rudbekii i rozchodników. To prawdziwa królowa wczesnoletniej rabaty, bardzo modna w zestawieniach z ostnicą 'Pony Tails' i werbeną patagońską. Najlepiej prezentuje się sadzona w grupach, tworząc kolorowe plamy w ogrodzie.
 

Główne zalety szałwii 'Carina':
Kwiaty w przepięknym odcieniu koloru niebieskiego
Przycięta po kwitnieniu zakwita ponownie we wrześniu
Mocno powicinane dekoracyjne liście
Łatwa w uprawie i odporna na choroby
Podstawowe informacje:
niebieski VI - VII, IX 30-40 cm słońce, półcień 1 litr
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Szerokość:30 cm
Wysokość:30-40 cm
Mrozoodporność:całkowita
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty
Okres kwitnienia:IX| VI| VII
Termin kwitnienia:lato
Kolor kwiatów:niebieski
Podlewanie:przeciętne
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz