25-6-2019: Informujemy, iż zamówienia realizujemy na bieżąco. Maksymalny czas oczekiwania na wysyłkę to 3 dni robocze. Zapraszamy do zakupów.Szałwia omszona 'Salute White'

Salvia nemorosa

Ilość:
11,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.00 kg

BIAŁA DAMA

 

Szałwia omszona to znana i wdzięczna w uprawie bylina, która zachwyca wspaniałymi kłosami zdobiącymi roślinę przez całe lato. Wyróżnia się nie tylko obfitym i długim kwitnieniem, ale również bardzo ładnym zapachem, który przyciąga do ogrodu motyle oraz pszczoły. Jest rośliną miododajną.

 

'Salute White' to kompaktowa odmana, która w pełni sezonu roślina osiąga jedynie 25-30 cm wysokości. Doskonale czuje się sadzona na rabatach, obwódkach jak i w nasadzeniach pojemnikowych. Ładnie prezentuje się w otoczeniu krwawników, rudbekii i rozchodników. Od maja do lipca ponad ciemnozielonymi liśćmi ukazują się liczne białe kłosy.


Po przycięciu przekwitniętych kwiatostanów znów obficie zakwitną we wrześniu. Roślina tworzy mocne kępy, lecz nie jest zaborcza i nie zagraża innym roślinom. Sadzimy ją w miejscach słonecznych lub półcienistych. Jest ot roślina bardzo łatwa w uprawie i niewymagająca. Poradzą sobie z nią nawet początkujący miłośnicy ogrodów.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przedstawiamy przekładową oferowaną sadzonkę.

 

Główne zalety szałwii omszonej 'Salute White' :
  Grube białe kłosy zdobiące roślinę od V do VII
  Doskonała na rabaty jak i do pojemników
  Kwiaty przyciągają motyle
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VII do 30 cm słońce 1l