Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Funkia 'Paul's Glory'

Hosta

Ilość:
17,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

HOSTA ZMIENNĄ JEST!
 

Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształtach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Doskonale sprawdzają się sadzone w grupach z innymi funkiami jak również w kompozycji z żurawkami, brunnerami, rodgersjami, języczkami, bergeniami, kokoryczami czy miodunkami. Fajnie wyglądają posadzone jako uzupełnienie na obrzeżach drzew i krzewów.

 

Odmiana 'Paul's Glory' cechuje się podłużnymi liścmi z wyraźnym niebieskawym marginesem i złoto-żółtawym środkiem, który z czasem zmienia kolor na biało-zielony. W czerwcu i lipcu pojawiają się na długich łodygach urocze, lawendowe kwiaty, które po przekwitnięciu należy usunąc przy nasadzie.

 

Funkie preferują stanowiska półcieniste lub całkowicie zacienione, oraz żyzne i przepuszczalne podłoża. Ponieważ lubią wodę będą ciekawym elementem dekoracyjnym oczek i zbiorników wodnych.

 

 

Sadzonki funkii Paul's Glory oferujemy w pojemniku 3 litrowym.
 

Główne zalety funkii 'Paul's Glory':
  Urocze, lawendowe kwiaty
  Bardzo dekoracyjne liście
  Ładnie prezentuje się z żurawkami
Podstawowe informacje:
           
  lawendowy VI - VII 60-70 cm półcień, cień 3 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy