Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

K-N

Kocimiętka Faassena 'Purrsian Blue' | Nepeta faassenii

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
16,90 PLN
Ilość

Kocimiętka to niezwykle dekoracyjna roślina o bardzo aromatycznym zapachu, który wręcz uwielbiają nasi czworonożni przyjaciele. 'Purrsian Blue' to nowa, niezwykle cenna odmiana o  zwartym pokroju (pędy nie wyginają się) o zadziwiająco długim i obfitym kwitnieniu. W pełnej okazałości możemy podziwiać ją od czerwca do września, kiedy to na zakończeniach wyprostowanych pędów pojawiają się widowiskowe niebiesko-fioletowe kwiatostany. Odmiana osiąga 35-45 cm szerokości.

Roślina jest odporna na suszę, łatwa w pielęgnacji, niezwykle wytrzymała i posiada szereg różnych zastosowań. Idealnie sprawdzi się sadzona na rabatach, skalniakach, murkach, obwódkach oraz jako roślina zadarniająca w towarzystwie krzewów lub bylin. Zdecydowanie ładniej prezentuje się sadzona w większej grupie ( po kilka sztuk ). Ze względu na szybki rozrost pięknie pokryje każdą przestrzeń.

Preferuje stanowisko słoneczne lub lekko zacienione, oraz przepuszczalne i przeciętne podłoże. Doborowym towarzystwem dla tej odmiany będą inne kocimiętki, szałwie jak i również wiele innych roślin o niewielkich rozmiarach. Zobacz jak pięknie prezentuje się oferowana odmiana podczas kwitnienia.

Sadzonki kocimiętki Purrsian Blue oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety kocimiętki 'Purrsian Blue':
Nowa ulepszona odmiana o kompaktowym pokroju (nie pokłada się)
Kwitnie niezwykle obficie na niebiesko-fioletowo (od VI do IX)
Wydziela niesamowity aromatyczny zapach
Niezwykle trwała, łatwa w uprawie i mrozoodporna
Podstawowe informacje:
niebiesko-
fioletowa
VI - IX do 45 cm słońce, półcień 1 l

Na podstawie 1 opinii

5

ogólnie

Dodaj nowy komentarz

Wspaniała odmiana, która trzyma pokrój i bardzo długo kwitnie!

magdalena72_3 - Sobota, 4 Marzec 2023 (10:15)