Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Nowość
Produkt wyprzedany
A-Z

Miskant chiński 'Purple Fall' | Miscanthus sinensis

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
22,90 PLN
Ilość

Miskant chiński 'Purple Fall'

Miskant chiński 'Purple Fall' to piękna trawa ozdobna wyróżniająca się elegancją i lekkością. Tworzy wysokie, smukłe kępy, osiągając imponującą wysokość nawet 180 cm. Cechą szczególną są wyjątkowe łukowato wygięte liście, które zmieniają kolor w trakcie sezonu - wiosną i latem zielone, wczesną jesienią przeobrażają się w fantastyczną mieszankę burgundu, pomarańczu i czerwieni. Późną jesienią liście przybierają barwę słomkową i pozostają takie aż do wiosny. Kształt rośliny jest smukły i wyprostowany, tworząc eleganckie kępy. 

Od sierpnia do października ponad liśćmi kołyszą się zwiewne różowe kwiatostany, które pod koniec kwitnienia nabierają barwy srebrnej. Zaschnięte kwiaty stanowią ozdobę rośliny także zimą, kiedy to majestatycznie kołyszą się na wietrze. Warto posadzić miskanta 'Purple Fall', aby móc co roku cieszyć się fantastycznym spektaklem transformacji koloru liści i kwiatów.

Jak uprawiać miskant chiński 'Purple Fall'?

Miskant chiński najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Im więcej słońca tym lepsze wybarwienie liści i kwiatów. Najlepiej czuje się na glebach o umiarkowanej wilgotności, dobrze przepuszczalnych i żyznych. Jest tolerancyjny co do gleby, nie lubi jednak miejsc podmokłych, dobrze znosi za to okresowe susze. Wiosną, przed nowym wzrostem, przycięcie stare łodygi na wysokość około 10-15 cm od poziomu gruntu. To pomoże zachować schludny wygląd rośliny i poprawi cyrkulację powietrza.

Zastosowanie miskanta chińskiego 'Purple Fall'

Miskant 'Purple Fall' świetnie wygląda w ogrodach przydomowych, ogrodach skalnych czy rabatach. Wspaniale sprawdza się jako roślina tła w ogrodowych kompozycjach. Jego imponująca wysokość i smukła forma stanowią doskonały kontrast dla niższych roślin. 'Purple Fall' może być używany jako punkt centralny w ogrodzie. Posadzony jako soliter przyciąga uwagę i nadaje strukturę krajobrazowi. Dzięki swojemu eleganckiemu pokrojowi i pięknym kłosom kwiatowym, ta odmiana miskanta świetnie komponuje się w ogrodach naturalistycznych. Miskant chiński 'Purple Fall' nadaje się także do uprawy w dużych donicach lub pojemnikach,

Główne zalety miskanta chińskiego 'Purple Fall':
Cudownie przebarwiające się jesienią liście nabierające budgundowo-czerwono-pomarańczowych barw
Smukłe różowe kwiaty zdobią roślinę od sierpnia do października
Świetny do kompozycji z roślinami o srebrnym zabarwieniu liści
Idealny jako soliter
Podstawowe informacje:
różowy, później srebrny VIII - X 160-180 cm słońce, półcień 3 litry
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Przedział wysokości:150 i więcej
Wysokość:160-180 cm
Szerokość:80-100 cm
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do okolic oczka wodnego| do pojemników| na rabaty| na żywopłoty| soliter
Okres kwitnienia:IX| VIII| X
Termin kwitnienia:jesień| lato
Podlewanie:przeciętne
Kolor kwiatów:różowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz

Nazwa pliku Odnośnik Opis
miskant.jpg Pobierz plik