Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

O-S

Pierwiosnek 'Belarina® Baltic Blue' | Primula

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
18,50 PLN
Ilość

Pierwiosnek Belarina 'Baltic Blue' - sadzonki

'Baltic Blue' to kolejna odsłona pierwiosnka z przełomowej serii Belarina. Zachwyca nie tylko intensywnym kolorem, ale także obfitością kwiatów i eleganckim pokrojem. W trakcie kwitnienia, które przypada na kwiecień i maj ponad rośliną wyrastają efektowne pełne kuliste kwiaty kształtem przypominające miniaturowe różyczki. W przypadku odmiany Baltic Blue ich zabarwienie ma kolor intensywnie niebieski z delikatną białą obwódką na brzegach płatków. Wzdłuż płatków przebiegają ciemniejsze żyłki dodając kwiatom dodatkowego pazura. 

Roślina tworzy zwarte kępy o kulistym pokroju, osiągając wysokość około 15-20 cm tworząc fenomenalne miniaturowe bukieciki. W trakcie kwitnienia wygląda obłędnie, nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Pomimo swoich niezwykłych walorów dekoracyjnych zimuje bardzo dobrze, co od wielu lat sprawdzamy osobiście wprowadzając do oferty kolejne odmiany.

Jak uprawiać pierwiosnek Belarina 'Baltic Blue'?

Pierwiosnki z serii Belarina są dość łatwe w uprawie. Najlepiej rośnie na stanowisku półcienistym, chociaż toleruje również średnie nasłonecznienie. Gleba powinna być wilgotna, o dobrej strukturze i przepuszczalności. Wiosną, przed rozpoczęciem okresu wzrostu, można zastosować nawóz wieloskładnikowy do roślin kwitnących. Na tym etapie rozwoju nie stosujemy nawozów azotowych, które mogą sprzyjać bujnej produkcji liści kosztem kwitnienia. W naszym klimacie zimuje bez problemów.

Zastosowanie pierwiosnka Belarina 'Baltic Blue'

Pierwiosnki Belarina najlepiej sadzić w najbardziej eksponowanych miejscach. Najładniej wyglądają sadzone w grupach (jednorodnych lub zróżnicowanych kolorystycznie) z innymi pierwiosnkami z serii Belarina lub w kompozycjach z niewysokimi bylinami np. żurawkami, brunnerami czy miodunkami. Są tak dekoracyjne, że często sadzi się je również w donicach stojących, które wczesną wiosną stanowią niesamowitą ozdobę np. przy drzwiach wejściowych do domu czy w najbardziej reprzezentacyjnym miejscu balkonu lub tarasu.

Główne zalety pierwiosnka Belarina 'Baltic Blue':
Przepiękne okrągłe kwiaty w niesamowitym kolorze
Ogrodowy rarytasik dla kolekcjonerów
Świetnie wygląda sadzona w grupach, w szczególności z innymiu pierwiosnkami z serii Belarina
Odmiana zimująca
Podstawowe informacje:
niebieski IV - V 15-20 cm półcień 1 litr
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Wysokość:15-20 cm
Szerokość:20-25 cm
Stanowisko:cień| półcień lub cień
Przedział wysokości:do 20 cm
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki| rośliny okrywowe
Okres kwitnienia:IV| V
Kolor kwiatów:niebieski
Podlewanie:przeciętne
Termin kwitnienia:wiosna
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz